אירופה לא נגמרת: נורת האזהרה של דגו

הירוקים ממשיכים לשמינית גמר הקונפרנס ליג (ובצדק),כיוף ממשיך להציל את מכבי בין הקורות, אך לא לעולם חוסן. כמה קטנות על משחק שהתחיל נהדר ונגמר במריטת שערות, ועל מאמן שצריך להתחיל להתעורר בניהול המשחק.

| עודכן: פברואר 21, 2024

פיירו בעוד שער באירופה, דגו מבסוט, בינתיים. (קרדיט:מכבי חיפה האתר הרשמי)

מי אמר שמכבי חיפה לא מרגישה בבית בבלגיה?…הערב, במשחק הרדיוס באיצטדיונה של גנט, פתחו בהרכב של הירוקים 3 שחקנים ששיחקו בבלגיה, שניים מהם שיחקו בגנט במשך כמה עונות (רמי גרשון וקני סייף). גם רפאלוב, ששיחק יותר מעשור בבלגיה, מכיר היטב את האיצטדיון וגם שחקנים מהסגל הנוכחי של הבלגים, אך הוא לא היה הסיפור הערב.

רמי גרשון, שפתח שוב בהרכב באירופה, הפעם לצדם של סק ופיינגולד במרכז ההגנה, היה השחקן הבולט בעורף החיפאי וסיים 90 דקות של מלחמה בהגנה עם הרחקות, פיזיות והרבה מחויבות. שריף כיוף כמובן, סיפק כמה הצלות שמנעו מהמארחים להגיע להארכה, אולי אפילו לנצח את המשחק.

זה המשחק השני ב5 ימים, בו מסאיי דגו ממצמץ ושומט יתרון מבטיח והזדמנות לגמור משחק כבר במחצית הראשונה. בדרבי החיפאי ביום ראשון, מכבי ניטרלה לגמרי את הפועל, כבשה את שער היתרון כבר ברבע השעה הראשונה של המשחק וזה עוד אחרי החמצת פנדל של רפאלוב, אלא שאז, מכבי התחילה להוריד את הגז ולהתגונן, הזמינה את האדומים של רוני לוי למספר הזדמנויות לא מבוטל ואף ספגה את שער השוויון במחצית השניה. הערב, המנגינה חזרה על עצמה: שער מהיר של פיירו, 'הסקורר של אירופה' (יעקובו מאחוריך), עוד הזדמנות של חלאיילי מול השוער שפוספסה ואז….מחצית שניה של התגוננות, חילופים מאוחרים וגם חוסר אחריות של שחקנים.

זו לא הפעם הראשונה שדניאל סונדגרן מביא את מזגו החם לכר הדשא, במיוחד העונה. השוודי, שמגיע ממדינה שבה יש את כל הסיבות לא להיות עצבני, קיבל היום שני כרטיסים מיותרים, הורחק בהמשך והותיר את חבריו להתגונן ב10 שחקנים במשך 22 דקות, מול קבוצה שבקושי בעטה למסגרת. דחיפה מיותרת של שחקן יריב ובהמשך תיקול גס וגם מיותר לטעמי, חרצו את גורלו של סונדגרן, לראות את חבריו מהיציע יורקים דם ברחבת ה16 של מכבי. השוודי חייב לקחת את עצמו בידיים, הוא כבר ממזן לא באנקר בהרכב, במיוחד כשעילאי פיינגולד, שתמיד מגיע ועושה עבודה שקטה, דולק אחריו על חולצת המגן הימני הפותח.

בסופו של דבר, מכבי רושמת עוד הישג עם העפלה לשלב 16 האחרונות במפעל, כשהיא עדיין עם לא מעט חיסורים בסגל ולו"ז משחקים עונתי מטורף. למרות זאת, מכבי כבר הוכיחה שיש לה פתרונות כמעט לכל עמדה והרבה אופי, כשהיא גם כובשת את שערי היתרון במשחקים. עכשיו חשוב שדגו ושחקניו ילמדו גם "להרוג" משחקים ולהשאיר את המעידות(נקווה שלא יהיו) למשחקים יותר קשים.

כיוף וגרשון. מעוז ההגנה של מכבי בבלגיה. קרדיט:מכבי חיפה התר הרשמי.

נושאים קשורים: מכבי חיפה, קונפרנס ליג


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *