מה עיריית חיפה יכולה לעשות עם 15 מיליון שקל בשנה?

| עודכן: ינואר 31, 2024

עיריית חיפה
בניין עיריית חיפה צילום: דוברות עיריית חיפה

בית הגפן מקבל מעיריית חיפה 15 מיליון שקל בשנה! על פי הנתונים של "בצלמו", בין פעילות בית הגפן ניתן למנות : כנסים על הנכבא, סרטים על מחבלים, הצגות על מחבלים, כנסים של אנשי BDS, סרטי תעמולה שמאשימים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה כנסים של אנשים שמצדיקים רצח חיילים ואזרחים. ובעיקר תעמולה מסיתה ופלסטינית קבועה.


כעת חושף הארגון שכל כספי בית הגפן הינו ממימון ציבורי בלבד כאשר תושבי חיפה מימנו קרוב לשש עשרה מיליון שקל בשנה האחרונה!


שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "הציבור החיפאי בז לטרור ולהסתה, ובשום פנים ואופן לא היה מוכן לממן אירועים כאלה. לא ייתכן שכספי הארנונה שלו יממנו את משכורתם של תומכי חרם וטרור של מי שקורא לבנינו היקרים חיילי צה"ל קלגסים ורוצחים. לא ייתכן שבעיצומה של מלחמה יופיע במקום מי שטוען שמהות הציונות זה רצח ילדים. לא ייתכן שבעיצומה של מלחמה יתקיים במקום כנס שמשווה בין חיילי צה"ל למחבלים. אנחנו דורשים באופן מידי את הפסקת המימון לבית הגיהנום הזה. ככל שהאירוע לא יבוטל אנחנו בגופינו נעצור את הביזיון הזה".

יניב בן שושן, יו"ר הליכוד בחיפה בתגובה: "אני מצטרף לדבריו של חברי שי גליק, מנכ״ל ארגון בצלמו. לצערי בשנים האחרונות, הפסיק בית הגפן להיות מגדלור לדו קיום יחסי יהודים ערבים בחיפה, והפך לכלי קידום לאג׳נדה פרופלסטינית מסוכנת למדינת ישראל ובפרט ליהודים. בית הגפן משמש היום כלי מימוני בידי ארגוני שמאל כמו פורום משפחות שכולות ומעסיק עובדים חיצוניים שעסוקים ביצירת פילוג והסתה נגד מדינת ישראל. לדאבון הלב, המימון מגיע מהכיסים של כולנו תושבי העיר חיפה. צריך לעשות שינוי עמוק בבית הגפן ואם הדבר לא ניתן, להפסיק את פעילותו כליל.

עיריית חיפה בחרה שלא להגיב בנושא.


נושאים קשורים: עיריית חיפה, הסתה, בית הגפן


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *