מועד אחרון להחזר כספי להסעות עצמאיות בחינוך המיוחד

השנה, לראשונה, אושר להעניק החזר כספי להורים לתלמידים בחינוך המיוחד, אשר נמצאו זכאים, בהתאם לקריטריונים, להסעת ילדיהם באופן עצמאי.

| עודכן: ינואר 10, 2024

אילוסטרציה

מינהל החינוך בעיריית חיפה הודיע עם פתיחת שנת הלימודים הנוכחית, כי הורים לתלמידים הלומדים במסגרות החינוך המיוחד, שנמצאו זכאים להסעה ולליווי ילדיהם – יוכלו לקבל החזר כספי לטובת הסעת ילדיהם באופן עצמאי, במידה ויעמדו בקריטריונים.

זכאות תלמיד לשירותי חינוך מיוחדים נבחנת על ידי ועדת איפיון וזכאות, שהינה ועדה משותפת המורכבת מנציגי משרד החינוך, מינהל החינוך בעיריית חיפה ונציג הורים. לאחר ההחלטה על מסגרת החינוך המיוחד, נבחנת זכאות התלמיד להסעות. את ההסעות מבית התלמיד למוסד החינוכי מארגנת הרשות המקומית, אלא שרשויות רבות בארץ מתמודדות עם חוסרים משמעותיים במלוות וברכבים מותאמים, ובלעדיהם לא ניתן להסיע את התלמידים למוסד החינוכי.

במהלך השנה האחרונה, גייס מינהל החינוך בעיריית חיפה מאות מלוות ורכבים, על מנת לתת מענה לכל קווי ההסעה, אולם עדיין קיים חוסר בכח אדם וברכבים. מצוקתם של ההורים הובילה את עיריית חיפה ומשרד החינוך לאשר לראשונה, כי הורים המעוניינים בכך יוכלו להסיע את ילדיהם למוסד החינוכי באופן עצמאי ולקבל על כך החזר כספי.

עד היום, מאות הורים, הזכאים לשירותי הסעה, הגישו בקשה לבחינת זכאותם על פי הקריטריונים, לקבלת החזר כספי לטובת הסעת ילדיהם באופן עצמאי. מחר (חמישי, 11.1.24) יחול, כאמור המועד האחרון להגשת בקשות לקבלת החזר עבור שנת הלימודים הנוכחית.

אילנה טרוק, ראש מינהל החינוך בעיריית חיפה: "צעד חשוב זה איפשר להורים להמשיך בשגרת יומם, על פי לוח הזמנים המתאים לצרכים המשפחתיים והחינוכיים של כל ילד, תוך ליווי הורי של ילדיהם עד למוסד החינוכי".

נושאים קשורים: עיריית חיפה, מנהל החינוך, חינוך מיוחד, הסעות


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *