יו"ר חדש נבחר לאיגוד ערים לסביבה שרון כרמל

ראש מועצה מקומית זכרון יעקב עו"ד אלי אבוטובול, נבחר לתפקיד יו"ר איגוד ערים לסביבה שרון כרמל. עו"ד אבוטבול יחליף בתפקיד את ראש מועצה אזורית חוף הכרמל אסיף איזק, אשר סיים את תפקידו עם תום הקדנציה.

| עודכן: אפריל 17, 2024

אסף איסק, אלי אבוטבול וניר סהר.צילום: איגוד ערים לסביבה שרון כרמל

איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל מוביל את הפעילות הסביבתית ב- 19 רשויות מקומיות בשטח שמחוף הכרמל בצפון, מגידו ומנשה במזרח ועד לנתניה בדרום. אוכלוסיית האיגוד מונה כמיליון איש.

במהלך ישיבת המליאה – הראשונה לקדנציה זו, הציג מנכ"ל האיגוד ניר סהר, את פעילות האיגוד. האיגוד מפעיל מערך של 23 תחנות ניטור אוויר אשר מנטרות את איכות האוויר בתחנות הכוח במרחב ובתעשיות ובכלל זה תחנת הכוח אורות רבין, תחנת ניטור- היחידה בישראל על אסדת גז- לוויתן ותחנות חופיות לחופי האסדה, תחנת הכוח אורות פנינה ועוד. האיגוד מפעיל מעבדת שפכים מתקדמת המשרתת את הרשויות במרחב ומעבר לו, מקדמת היבטים סביבתיים ומונעת הקמת מפגעים סביבתיים במרחב האיגוד במסגרת ועדות התכנון הארציות והמרחביות, מפעילה מחלקת פיקוח ואכיפה ומובילה פעילות רבה לחינוך וקיימות ובכלל זה פרוייקטים בסך מיליון ש"ח בשנה ברשויות האיגוד.

הבחירה ביו"ר החדש הייתה פה אחד במסגרת הסכמה רחבה של כל נציגי הרשויות באיגוד. עו"ד אלי אבוטבול, 56, ראש המועצה המקומית זכרון יעקב, כיהן בתפקיד ראש המועצה בשנים 2003–2016 ובבחירות האחרונות נבחר שוב לראשות המועצה. שימש בעבר יו"ר הוועדה לתכנון ובניה של הגליל המזרחי והועדה המרחבית יישובי הברון. הוא עו"ד בהשכלתו והיה בעל משרד עורכי דין.


היו"ר היוצא, ראש מועצה אזורית חוף הכרמל אסיף איזק: "אני מודה למנכ"ל האיגוד ניר סהר ולצוות העובדים המקצועי של האיגוד. הכוח של האיגוד הוא במקצועיותו ובאחדות -ראיה משותפת של כל הרשויות המקומיות והחברים בו את טובת המרחב. במהלך הקדנציה קדמנו נושאים משמעותיים, בהם: ניטור על גבי האסדה וניטור חופי, מאבק בלתי מתפשר לסגירת יחידות 1-4 ששיאו בהיתר הפליטה אשר קבע סגירה של היחידות בסוף 2025, התמודדות עם אסון הזפת – אסון אקולוגי מהגדולים שידעה המדינה, גיוס 3.7 מיליון ש"ח לפרויקט התייעלות אנרגטית ברשויות החברה הערבית, העמקת החינוך לקיימות בבתי הספר ובקהילה והטמעת אנרגיות מתחדשות. האיגוד הוא המוביל והמשפיע בישראל ואני סמוך ובטוח שכל יימשך".


היו"ר הנכנס עו"ד אלי אבוטבול: "אני מודה על האמון. זכות גדולה נפלה בחלקי להבחר לתפקיד באיגוד המוביל והמקצועי בישראל. אני מודה לאסיף על הפעילות הרבה והמרשימה שהוביל בקדנציה בה כיהן כיו"ר. אתרום מכל ניסיוני ויכולתיי על מנת להמשיך ולקדם את פעילות האיגוד לטובת תושבי המרחב".

נושאים קשורים: הגנת הסביבה, חוף הכרמל, איגוד ערים שרון כרמל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *