"מצילים את בץ"- קרס של חכה חולצה מלשונו של צב ים

הצב השבועי:שוב אותר צב על ידי מצילים באזור חיפה, הפעם כשהוא נתפס ברשת דייגים ובסכנה לחייו עקב קרס מאחת החכות.

| עודכן: אוגוסט 27, 2023

הקרס שחולצה מלשון הצב. קרדיט צילומים: רשות הטבע והגנים

אתמול (שבת) בשעות הבוקר, הגיעו מצילי תחנה 6 ב"חוף הסטודנטים" לעבודתם, כשלפתע הבחינו בדייגים, כשאחת מחכותיהם מתוחה ומכופפת באופן חריג. לאחר כמה שניות זיהו המצילים צב ים גדול, שנתפס בחכה ומיד זינקו לעברו. לאחר שהחלו לשחרר את את הצב מחוט הדיג, ראו לפתע המצילים, כי הקרס החדה נותרה נעוצה בלשונו של הצב.

מחשש לסיכון חיי הצב, יצרו המצילים מיד קשר עם פקח "רשות הטבע והגנים" ו"המרכז להצלת צבי ים". המצילים, שהחליטו בינתיים להעניק לצב את השם "טארטוגה", פעלו בהתאם להנחיות הטלפוניות של הפקח והרחיקו ממנו מתרחצים שהתגודדו באיזור בשל סקרנותם. המצילים שמרו על הצב במקום קריר עד להגעת מתנדבת "המרכז להצלת צבי ים", לשם הובא הצב להמשך קבלת טיפול. עובדי המרכז טיפלו בטארטוגה במסירות ובתוך זמן קצר הצליחו לשלוף את הקרס מלשונו של הצב.

מנהל אגף החופים, יחיאל (חיליק) אמסלם, שיבח את עירנותם של המצילים, את תגובתם המקצועית ואת מחויבותם לשמירת הסביבה החופית. אמסלם מסר, כי מקרה זה מצטרף למקרים נוספים, שהתרחשו בשבוע האחרון, ובכולם המענה המהיר והמסור של המצילים הציל צבי ים שנקלעו למצוקה.

ב"רשות הטבע והגנים" מדגישים, כי במידה ונתקלתם בצבי ים פצועים שנפלטו לחוף או צפים בים, דווחו מיד למוקד רט"ג 3639*. הישארו עם הצב עד הגעת מתנדב/פקח או הביאו את הצב למרכז ההצלה לאחר הדיווח. במידה והצב מסובך בפסולת, אין להסיר את הפסולת ואין לשחרר את הצב בחזרה לים. יש להביא את הצב לטיפול רפואי במרכז ההצלה יחד עם הפסולת, כפי שהוא.

קרדיט צילומים: רשות הטבע והגנים

נושאים קשורים: רשות הטבע והגנים, חוף הים, מצילים, צב ים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *