נתפסו דייגים שעסקו בדיג לא חוקי בחוף הבונים

פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים, תפסו אתמול דייגים שעסקו בדיג לא חוקי בשמורת טבע ימית דור הבונים, במסגרת סיור פיקוח דיג.

| עודכן: אוגוסט 24, 2023

הדגים שנתפסו. קרדיט: איליה בסקין רשות הטבע והגנים

איליה בסקין' פקח יחידה ימית ברשות הטבע והגנים, מספר על תפיסת הדייגים:
"במסגרת פעילות אכיפה יזומה של היחידה הימית ברשות הטבע והגנים, האמונה על פיקוח על הדיג ושמירת ערכי הטבע בסביבה הימית והחופית, נצפו אתמול בלילה שני דייגים, שדגו עם רובי דיג ופנסים בשמורת טבע ימית דור הבונים, בניגוד לחוק. הדייגים, תפסו עשרות דגים מסוגים שונים במשקל 12 ק"ג וכן דגים קטנים מגודל מינימום. הדייגים עוכבו ונחקרו על ידי רשות הטבע והגנים, הציוד והדגים נתפסו".

ברשות הטבע והגנים מציינים, כי חל איסור לדוג בשמורת טבע המהווה איזור מוגן לערכי הטבע הימיים. פעילות דיג וסחר בשמורת טבע אסורה ומהווה עבירה פלילית, שעונשה עד שלוש שנות מאסר.

קרדיט איליה בסקין, רשות הטבע והגנים

בשמורה הימית, חיים בעלי חיים האופייניים לים התיכון, לצד כמה מינים ייחודיים. כך, למשל, נמצא כאן דגים פלאגיים, יונקים ימיים וצבי ים. בים הרדוד, באזורי השטיפה של הגלים ובטבלאות הגידוד, קיים עושר גדול של יצורים חיים ובהם רכיכות, שלל סרטנים (כמו בלוט ים), מלפפוני ים, ספוגים, כוכבי ים, ספוגי ים, וכן חלזונות ובהם חופית, קווצי עור, נבוביים, אלמוגים, ובהם שושנת ים אדומה, דונגית, וכן דגי שונית, כמו קרנונים, טווסונים, ואפילו אזור התקבצות והפריה של דקרים (לוקוסים). גם התולעונים ("צינורניים")' חיים באותו בית גידול ועל פי שמם, אפשר להבין שמדובר במעין תולעת מאורכת. ייחודם הוא שהם בונים את בתיהם כצינורות גיריים סביב גופם המוארך וחיים על טבלאות הגידוד – משטחי הסלע הנמצאים בים לרגלי הכורכר. בית הגידול מוצף ונחשף חליפות, ולתולעונים תפקיד חשוב בעיצובו.

נתקלתם בדייגים, בחנויות דגים או במסעדות שמגישות מינים מוגנים? ראיתם חיית בר במצוקה או פגיעה בערך טבע מוגן? אנא דווחו למוקד רשות הטבע והגנים בטלפון 3639*. המוקד פועל 24 שעות ביממה.

קרדיט איליה בסקין, רשות הטבע והגנים

קרדיט: איליה בסקין, רשות הטבע והגנים

נושאים קשורים: רשות הטבע והגנים, דיג לא חוקי, שמורות טבע


6 תגובות על “נתפסו דייגים שעסקו בדיג לא חוקי בחוף הבונים”

  1. זו טיפה בים ונכון הדייגים האלה גורמים נזקים עצומים אבל איזה עונש יקבלו אם יקבלו מאסר על תנאי 3 חוד אולי ירתיע אבל ישוחררו ללא כלום ויש כאלה שמתפרנסים מהצד בעיקר בסופש החל מחמישי אם סירות ובקבוקי צלילה אז אין ענישה רצינית אז לא חוששים

  2. יקבלו קנס כספי כמה חודשים על תנאי.. בשבוע הבא הם יהיו שם שוב.
    הם רק הקצה.. ואותם תפשו

  3. השפכים של ביוב ותעשיות הרבה יותר חמור מכמה דייגים אבל מול עיריות מופעלים הכל נסגר בשושו….

  4. זה הזמן לעלות עם בולדוזרים על מערכת המשפט. יהיו לנו שופטים אמיצים מהירים ומחמירים במקום הרכיכות שיושבים שם היום. החולשה של מערכת המשפט היא הגורם לכל האנרכיה במדינה. רשויות האכיפה מיואשות ועובדות בניוטרל כשהם מגיעים עם עבריין למשפט. ההליכים לוקחים שנים והעבריין יוצא בעונש מגוחך. קדימה להתניע את הבולדוזר!!!

  5. נכנסתי לחוף לא מזמן בתאום המציל מוציא את כל האורחים מהים ומה הסיבא אמרו שדרגת הזיהום היא גבוהה מדי אזלהוציא את כל האנשים מהים !!מב זה אור לך !זה אומר לך כי הזיהום נמצא כל הזמן אבל בשעה הזו הזיהום גבוה !אז לא לבלבל את המוח שמירה על הדגים זה לעצור את מי השפכים מכל מיניהם אם זה מבתי זיקוק שבחיפה ועוד כל המפעלים הבתרוכימיים מעכו עד מפרץ חיפה זה בעיקר ועד אשדוד ואשכלון !!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *