ביטול עילת הסבירות?

בעת שמאות אלפים ברחבי הארץ הפגינו נגד החקיקה בכנסת, מכבי חיפה צירפה לארון הפרסים גביע אלוף האלופים חמישי. בשלב זה, כשהיא מעסיקה מאמן חדש, כל משחק חשוב למיתוגו. הניצחון על מחזיקת הגביע מיתג בינתיים את מסאי דגו, והקבוצה נראיתה סבירה. מכבי חייבת תחליף לאצילי- התפוקות של רפאלו וחלאיילי שהבקיע כבר 2 שערים ב3 משחקים, בלטו

| עודכן: יולי 23, 2023


כשקבוצות מתייצבות למשחק טרום עונה, בדרך כלל הדבר החשוב ביותר הוא כיצד הקבוצה נראית בשלב זה? מה כבר עובד ומה צריך לשפר?.
במקרה הספציפי של משחק "אלוף האלופים, הנתון הקובע ביותר הוא מי ניצח?, במיוחד בכל הקשור למכבי חיפה המתחדשת, ומדוע? כי למכבי חיפה יש מאמן חדש, טירון בכל הקשור להובלת קבוצת צמרת. אפילו אם הוא מוכשר ביותר, אפילו אם הוא ידען, אפילו אם הוא כריזמטי, הוא חייב לנצח כדי למתג את עצמו כווינר. תחשבו על האפשרות ההפוכה-מכבי חיפה אמנם משחקת בצורה טובה, אבל מפסידה מול בית"ר ירושלים. כמה ימים אחר-כך, היא תתמודד במוקדמות ליגת האלופות מול שריף טריספול המולדבית והפסד נוסף כבר יצור בעיות שצריך להתגבר עליהן.  עם יותר יכולת אבל גם עם קצת מזל (איך אמר ראשון מאמני האליפות של מכבי חיפה שלמה שרף: ("השפיץ של הנעל"), הירוקים נהנו משני העולמות והצליחו לנצח 1:3 בצורה די דרמטית את בית"ר ירושלים.

דגו עצמו, שלא ידע את נפשו מרוב שמחה וזה מובן בהחלט, אמר כי הוא יודע שיגיעו ימים טובים יותר, אלא שבינתיים לפני טריספול, מכבי חיפה במאזן חיובי ודגו אפילו זכה להחזיק בידיו את גביע "אלוף האלופים".

דגו באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

זה לא הלך קל, בטח לא כמו הניצחון המדהים של מכבי ת"א בהדרכת של רוי קין, 1:6, על הפועל באר-שבע. זה לא הלך קל כי מסורתית בשנים האחרונות, האלופה מתקשה מול קבוצות שבאות להתגונן. בית"ר, נטולת אספריה שעזב ועם רבע ניקולסקו, הקשתה על האלופה לעיני 30 אלף צופים. חיפה נדרשה להרבה לחץ על מרכז ההגנה רב הנסיון של בית"ר ירושלים שכלל את  אוראל דגני ואופיר קריאף, עד שהצליחה לפרוץ את הסכר בעזרת שטות מוחלטת של השוער מיגל סילבה.

מה למדנו ממכבי חיפה של מוצ"ש? קודם כל, שהיא צריכה לפתור בדחיפות את בעית האגף הימני בהתקפה. כששחקן כמו עומר אצילי, שהיה מעורב ב-32 שערים (20 שערים, 12 בישולים),עוזב, חייבים תחליף והדבר בלט מאוד. דיא סבע, שנמצא בכושר טוב, מעורר רושם כי הוא נותן עדיפות לריכוז המשחק ופחות מאיים בעצמו על השער (6 שערים), כמו שעשה בפינאלה אשתקד.

מי יחליף את אצילי? יתכן כי בימים הקרובים נדע אם יש או אין  מחליף. לעומת זאת, ענאן חלאילי, שמבקיע כמעט בכל משחק, בא בחשבון למשבצת אבל בגלל גילו הצעיר, הוא צריך לקרוע כמה זוגות נעליים כדי להיות אצילי. לדגו אין את הפריבלגיה לייבש אותו יותר מדי.

מי שמצא חן בעיני היה ליאור רפאלוב, 37, המבוגר ב-19 שנים מחלאיילי. התשוקה שלו שהשתלבה עם הידע שרכש בצמרת הכדורגל הבלגי (באחת השנים היה אפילו שחקן-העונה בבלגיה), מאוד מתאימים למעמד המחליף הראשון או הפותח, בן 37, אבל שחקן-שחקן.

ליאור רפאלוב , באדיבות מכבי חיפה

גם העובדה שחיפה ספגה יותר מדי שערים ביותר מדי משחקים, חייבת להדאיג. אם לא ממש להדאיג, היא דורשת תשומת לב. כי בינתיים בלי אצילי, כל פיגור הוא לוקסוס גדול מדי.

נושאים קשורים: מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, אלוף האלופים, עילת הסבירות


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *