כוכב עולה

"כשראיתי בפעם הראשונה את חלאיילי, ישר נזכרתי בי עצמי"

אומר זאהי ארמלי, מלך השערים בכל הזמנים של מכבי חיפה בכל הזמנים, 90, בראיון בלעדי ל"כרמליסט". האם מדובר בארמלי החדש? "מוקדם לדעת, אבל הפוטנציאל קיים ועוד איך. יש לו את כל מה שהיה לי. קשה לי לייעץ איך לענות להצעה של זלצבורג _ יש צדדים חיובים בעזיבה בגיל 19, וגם בהישארות לשנתיים-שלוש כדי להיות אפוי" והוא לא שוכח גם את שיבלי

| עודכן: יולי 14, 2023


"כשראיתי את ענאן חלאיילי משחק, ישר נזכרתי בי עצמי…אותו סגנון, אותן תכונות. הרבה כישרון" – זאהי ארמלי, מלך השערים של מכבי חיפה בכל הזמנים. עם 90 שערים

ארמלי הכובש, נכבש למרות שרק בחודשיים האחרונים התוודע ליכולתו של חלאיילי "לא ראיתי אותו אף פעם בנוער. הסתקרנתי והתפעלתי. הוא מהיר, יש לו כוח, יודע לנגוח. נדמה לי שהחולשה היחידה שלו היא במגבלה של שימוש רק ברגל אחת, וגם את זה אני צריך לבדוק שוב", אומר החלוץ שהביא למכבי חיפה אליפות ראשונה כשהצטרף בגיל 26(!) ממכבי שפרעם ב-1984. 13 שערים כבש ארמלי באליפות הראשונה.

איך זה נשמע לך כשחלוץ שטרם שיחק דקה אחת בליגת העל כבר מחוזר, לפי הפרסומים, בידי קבוצות מאירופה. השם הלוהט ביותר רד-בול זלצבורג, הקבוצה שרכשה אוסקר גלוך ב-7 מיליון דולר?

"זה נראה ושמע מאוד רציני. זו לא התקופה שלי שהייתי בלי סוכן, ונאלצתי להסתדר לבד  אין לי שום ספק כי לו היה לי סוכן כמו השחקנים של עכשיו, הייתי משחק באירופה".

יש לך היכרות עם משפחת חלאיילי ?

"בוודאי, רק השבוע פגשתי את אביו מג'די , שהיה שוער ושיחק בצורן שבה אימנתי. אי אפשר להסיק מהאופי של אבא, לגביו. אני יודע רק כי הוא נחוש מאוד, מלא בכישרון ובביטחון עצמי שבלעדיו אי אפשר להצליח".

ענאן חלאיילי, מכבי הרדי חיפה | קרדיט צילום אסף פטוקה
ענאן חלאיילי, מכבי הרדי חיפה | קרדיט צילום אסף פטוקה

ביטחון עצמי התבטא בשער שכבש השבוע מול אלופת מלטה, שתי דקות לאחר שנכנס בפעם הראשונה לשחק בליגת האלופות.

 זה היה באמת מרשים לראות אותו פורץ מימין ובועט מדויק לפינה הרחוקה, עם הראש למעלה, כאילו היה זה אותו משחק אימון . בכלל, בכל שתי הנבחרות ששיחק בקיץ בשלבים המכריעים, הבקיע שערים יפהפיים ועם הרבה ביטחון".

אפשר לכנות אותו 'ארמלי החדש'?

"בוא נראה  בעוד תקופת זמן. יש לו את היכולות להיות כזה. הוא משחק בסגנון שלי והוא מקבל את ההדרכה הנכונה. זה שדגו מכיר אותו מהנוער, בוודאי יעזור לו. למרות שאני לא קובע הרכבים, הוא צריך לשחק כמה שיותר דקות במכבי חיפה הבוגרת כבר השנה כדי לרוץ הלאה".

מה היית מציע לו לעשות עם ההצעה של זלצבורג, בהנחה שהגיעה, כאשר סעיף השחרור שלו מיליון דולר"?

"עצם  העובדה שסעיף השחרור בגובה כזה, אומרת שבמכבי חיפה ידעו עוד קודם מה הוא שווה. יש להחלטה שני צדדים לכאן ולכאן. מצד אחד, זה נהדר להיות מקצוען בחו"ל כבר בגיל 19 בקבוצה שלוקחת אותך כפרוייקט ומשקיעה בך. מצד שני, שנתיים-שלוש במכבי חיפה, יגרמו לכך שיהיה שחקן אפוי. אני משאיר לו ולאביו מג'די את ההחלטה, אני אמשיך לעקוב אחריו באהבה".

הוא הכישרון היחיד ברמה אירופית המכבי חיפה?

ארמלי: "ראית את הדריבלים של חמזה שיבלי. אמן. עוד כישרון יוצא מהכלל. מכבי חיפה מגדלת דור משובח. ולא רק שניהם.

ארמלי הביא את האליפות הראשונה. היה זה הבסיס עליו נבנו עוד 14 אליפויות. מבחינת ארמלי, היכולת של חלאילי עכשיו היא הבסיס  לשחקן-ייצוא לשנים הבאות

חמזה שיבלי צילום:אסף פטוקה

"

נושאים קשורים: מכבי חיפה, ענאן חלאיילי, זאהי ארמלי


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *