מסאיי עולמי

תחילת המסע של מסאיי

ברבע לחצות הסתיים סוף-סוף הסיוט המתמשך שגרמו משליכי אמצעי הפירוטכניקה.לתוך אוהדי ספרטנס. גם גרמו להפסקת המשחק וגם סיבכו קבוצה שיש לה מאות אלפי אוהדים נהדרים. אם הדיונים המשמעתיים יעברו בשקט, נזכור לילה ראשון מוצלח בלי ברק בכר, איתותים טובים מדגו המושמץ אולי בחוסר צדק, השיבה להבקיע של פירו, ומאזן נדיר של אפס ספיגות.

| עודכן: יולי 13, 2023


כל-כך חבל. מהצד המקצועי הכל עבד, ככל שניתן לצפות מפתיחת עונה חדשה עם מאמן חדש.  אלופת מלטה נכשלה קשות גם מול ההרכב המקובל כ"בעייתי" בלי עומר אצילי הכל-יכול ומוחמד אבו-פני שעזבו.  פרנצזי פיירו פרח כמו במוקדמות העונה שעברה, והלילה הראשון בלי ברק בכר עבר בשלום. כאילו.

אבל ה"כאילו" הזה הוא מטען כבד שרק הורדתו מסדר דיוני העונשין של ההתאחדות האירופית (אופ"א), יגרום להקלה. בינתיים נהיה צריכים ככל הנראה להתמודד עם מעשיהם של אוהדים בודדים. כמה פעמים שמעתם את הביטוי: "טיפש זורק אבן לבאר, אלף חכמים לא יוציאו אותה". תודו שהרבה. וזה העניין.: למכבי חיפה רבבות אוהדים מסורים ואהובים, אבל אותם טיפשים  מעטים שזרקו אבוקה או אבוקות, עלילים לסבך את המצב ותקוע מקלות בגלגלים. 

רק אתמול הזהירו ראשי מכבי חיפה את  האוהדים מהכנסת אמצעי פירוטכניקה למיני-אצטדיון במלטה, תוך דגש על הפעלת העונש על-תנאי למקרה שהכנסת האמצעים תחזור. ומה עושים אותם אוהדים בודדים (בהסתמך על המידע שפורסם)? נוסעים עד מלטה כדי לשחק משחקי ילדים. משהו שעלול לסבך את המועדון שהשלים 3 אליפויות רצופות מפוארות

גם אם אוהדי ספרטנס חמרון שאגו "פלשתין", אפשר לתת לזה לעבור לסדר היום. אותם אוהדים ירוקים כביכול, שהגיבו, בהנחה שהגיבו, התעלמו מכך שהגיעו למשחק כדורגל ולא למלחמה. אפילו העובדה שהנהלת הקבוצה המקומית לא גרמה להפריד בין מחנות האוהדים אינה עילה. די, מספיק כבר להרוס את הקבוצה. עכשיו צריך להתפלל שהדיינים של אופ"א לא יגיבו בחומרה כפי שהם נוהגים לעשות.

כל זמן שהאירוע בוואלטה, בירת מלטה, נכנס למשבצת הנקראת "כדורגל נטו", אפשר היה להנות. זה אולי הלך קשה ב-20 הדקות הראשונות שאפשרו לאיתמר ניצן להוכיח כי התחזיות הפסימיות בעניינו אינן אמת. ואז, כשהמלטזים נחלשו והלחץ של חיפה החל לעבוד, הכדורים החלו להיכנס.

לא זוכר את פיירו נוגח מאז המוקדמות המצוינות אשתקד. והנה, כמעט שנה אחרי, הוא נוגח שוב בביטחון לא פעם, אלא פעמיים ויש לו כבר 7 שערים ברזומה האירופי. נכון שהשמירה עליו לקתה בחסר, בטח לא כמו בשלב הבתים אשתקד ובליגה שלנו _ אבל עובדה שהוכיח כי בפוטנציאל עדיין נשארו לו הנגיחות הטובות.

דיע סבע, המשתכר היקר בתולדות המועדון, 600 אלף יורו לעונה לפי הדיווחים, אמנם לא נתן משחק גדול אבל הראה הרבה מחוייבות ועל-הדרך בישל לפירו ואחר-כך התחיל בהגבהה  עדינה את המהלך שהביא לעבדולאיי סק לבשל לפירו. דין דוד הבקיע בניחתוא את השער השני.

באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

גוני נאור, שאותו העדיף דגו כקשר הגנתי, עשה יופי של עבודה והזכיר את הצטיינותו בהפועל ירושלים שממנה הגיע לכרמל. סק שלט בהגנה  ודחף את העורף למשחק שני בסך-הכל באירופה בלי ספיגה.

באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

כמובן ששום דבר לא מוגמר. לדגו יש הרבה עבודה ואולי יפתיע אם וכאשר יקבל עוד שניים- שלושה שחקנים משמעותיים, אבל הפתיחה הייתה מוצלחת _ אפילו כשאנחנו יודעים כי ספרטנס אינה אינדיקציה מושלמת. לפחות אנחנו יודעים כי יתכן שהדיעות  שחרצו את גורלו  של דגו לשבט, היו מוקדמות מדי. יש לו כבר ניצחון באירופה. ולא שכחנו את ענאן חלאיילי, שהתחיל את הקיץ כאלמוני ואמש הפך לענן שהוריד עוד גשם במבול על אלופת מלטה. הוא וחמזה שיבלי, צמד שחקני-קו צעירים שאנחנו רוצים לראות בסגל האלופה העונה בקביעות

ולא פחות חשוב, שחיפה תעבור בשלום יחסית את הדיונים המשמעתיים בהתאחדות האירופית

באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה


נושאים קשורים: מכבי חיפה, כדורגל, ליגת האלופות, מסאיי דגו


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *