המצילים בחיפה עבודו קשה בסופ"ש: כ 14 איש ניצלו מטביעה

במהלך השבת הצליח צוות מצילי חיפה להציל 14 מתרחצים, שנקלעו לסכנת חיים לאחר שנכנסו לים בקטע חוף האסור לרחצה

| עודכן: יולי 2, 2023


עם תחילתם של חודשי הקיץ, גדשו אתמול (שבת) את חופי חיפה אלפי מתרחצים.
בשל תנאי הים הקשים ששררו לאורך רצועת החוף, קיימו מצילי חיפה היערכות מקדימה, במטרה לאפשר לקהל המתרחצים רחצה בטוחה ולמנוע אירועי טביעות. ההיערכות כללה, בין היתר, ‏קביעת אזורי רחצה בטוחים והצבת מצילים בתוך הים, במטרה לצמצם את זמני התגובה במקרה של טביעה. על אף זאת, תנאי הים הקשים ששררו אתמול ואי ציות הרוחצים להנחיות המצילים והפקחים, הובילו להזנקת מצילי חיפה שוב ושוב לעבר מתרחצים שהיו על סף טביעה.

כבר בשעות הבוקר נרשמה הצלה כפולה ב"חוף הכרמל", לאחר שאחראי תחנת ההצלה, אליעזר גיטא, הזניק את צוות המצילים, בו זמנית, על גבי שתי חסקות לעבר זוג מתרחצים, שנסחף בזרם ונקלע למצוקה ולאזרח נוסף, שנסחף בזרם והתקשה לחזור לחוף. המצילים הגיעו במהירות למתרחצים וחילצו אותם בשלום לחוף מבטחים.

במהלך היום הוצב מגדל מים מול התחנה הדרומית ב"חוף הכרמל" ועל אף אזהרות המציל שאייש את המגדל, נכנסו מספר מתרחצים לים בקטע חוף שנאסר לרחצה ומיד החלו להיסחף בזרם החזק. המציל, דיב גרם, זינק מהמגדל אל עבר שני מתרחצים שהתקשו לחזור לחוף וסייע להם לחזור בבטחה.

צוות תחנת ההצלה מספר 6 ב"חוף הסטודנטים", בניהולו של יוסי אריאל, זינק אף הוא, פעם אחר פעם, אל עבר מתרחצים, אשר לא נשמעו להוראות המצילים והפקחים, נכנסו לים בקטע החוף הלא מוכרז והאסור לרחצה ונקלעו למצוקה. צוות תחנת ההצלה ביצע פעולות הצלה שוב ושוב, כשהצוות מזנק לים, פעם על גבי אופנוע הים ופעם עם גלגלי הצלה.

במהלך היום הצליח הצוות להציל 14 מתרחצים שנקלעו לסכנת חיים לאחר שנכנסו לים בקטע חוף האסור לרחצה.
יש לציין, כי החל מאתמול הוארכו שעות פעילות תחנות ההצלה עד השעה 19:00 והמהלך הוכיח את חשיבותו בהצלת חיים כבר ביומו הראשון.

על אף אזהרות צוות המצילים ופקחי החופים, בשעה 18.40 נכנסו ארבעה מתרחצים לים בקטע החוף הדרומי האסור לרחצה והחלו להיסחף בזרם הפריצה החזק. מנהל תחנה 6 ב"חוף הסטודנטים" הזניק את המצילים, חן וחליל, על גבי אופנוע הים והמצילים הצליחו פעם נוספת להגיע בזמן לטובעים ולחלצם.
בשעה 18:55, דקות בודדות טרם סגירת תחנות ההצלה, זוהה מתרחץ נוסף שנקלע למצוקה בקטע הים האסור לרחצה.
המציל, ראוף, זינק לעברו וסייע לו לחזור לחוף מבטחים.

מנהל אגף החופים, יחיאל (חיליק) אמסלם, העלה על נס את פעילות המצילים שנערכו מבעוד מועד למניעת טביעות והגיבו פעם אחר פעם במקצועיות ובמהירות לכל אירוע. מנהל האגף ציין כי שעות מתן שרותי ההצלה הוארכו לרווחת המתרחצים וחזר על האזהרה כי הרחצה ללא פיקוח מציל אסורה ומסכנת חיים.

קרדיט צילום: דוברות עיריית חיפה

נושאים קשורים: עיריית חיפה, מצילים, טביעה בים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *