אבינעם פורת על גל אראל

גל אראל: כל הפנדלים כולם

61, זה מספר השנים שהחזיק שיא הדיוק בפנדלים של אשר בלוט מהפועל ת"א. עד שבא גל אראל מהאדומים של חיפה וכבש את המלכות. 15, זה מספר שנות קריירת הבוגרים הפוריה של גל אראל. יחסר כשחקן, יוסיף כעוזר-מאמן לרוני לוי לכל שחקן נחשב יש תמיד אותו משהו שימשיך איתו גם אחרי סיום הקריירה. המשהו שהאוהדים תמיד לא ישכחו. לגל אראל היו הרבה תכונות משפיעות _ אבל אין כמו יכולתו לדייק בפנדלים.

| עודכן: יוני 21, 2023

SAMSUNG CAMERA PICTURES

נכון לומר שפנדל הוא המצב הנייח הטוב ביותר הניתן לקבוצה ולשחקן.מצד שני, המאבקים בין השוערים והבועטים הפכו כבר מזמן לקרב-מוחות, שלא לומר גמישות השוער. כיבוש פנדלים או עצירתם, אחת משתי האפשריות ואין שלישית, נעשו בכדורגל המודרני למדע.

61 שנה, לא פחות, שיא הרצף של אשר בלוט, קשר הפועל ת"א, החזיק מעמד בראש המדייקים. עד שבא גל אראל מהפועל חיפה. האיש הבקיע 14 פנדלים רצופים בליגה, ושניים בגביע. כשגל ניגש לבעוט פנדל, השאלה לא הייתה אם יבקיע, הרי זה היה ברור, אלא איך יבקיע.    בתקופה שאחוז הפנדלים המוחמצים מסיבה זו או אחרת בעלייה, חוסר ריכוז של הבועט או גאונות השוער, חשיבותו של גל אראל הייתה יקרה.

עכשיו, אחרי 15 שנים על המגרש, הוא פורש ועלה על מדי עוזר המאמן. לצד רוני לוי. לפחות עשר שנים עשה בהפועל חיפה,למעט זליגות פה-ושם כשלא היה מרוצה ממעמדו. גם בחו"ל. הבית אם כך, היה בהפועל חיפה.

יעילות, זה היה שם המשחק שלו. הרבה אנרגיות, עצירות בהגנה ותיסוף להתקפה.

גל אראל נשאר בבית כעוזר מאמן.  בן בית, ומחויב למקור, הן תכונות חשובות בדברי ימיה של קבוצה רוני לוי יהיה מורה בכיר עבורו. ווחוץ מזה, אם הפועל חיפה תקלע לבעית החמצת פנדלים, יהיה מי שילמד את הפתרון הנכון.

עשית עבודה יפה, גל. ובהצלחה

צילום:Adir Benyamini

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gal_Arel.jpg

נושאים קשורים: הפועל חיפה, כדורגל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *