ארבעת המופלאים: משהו חדש מתחיל בבית החולים לילדים שברמב"ם

| עודכן: מאי 4, 2023

בתמונה: ד"ר עידית פסטרנק צילום: ניצן זהר.

צוות בית החולים ע"ש רות רפפורט לילדים שברמב"ם התחדש לאחרונה בשורת מינויים של נשות ואנשי צוות

ד"ר עידית פסטרנק מונתה כמנהלת מיון ילדים. פסטרנק, רעייה ואם לשישה ילדים המתגוררת בחיפה, סיימה את לימודיה באוניברסיטה העברית בשנת 2007, התמחתה ברפואת ילדים בבית החולים "כרמל" והשלימה בהצטיינות את התמחותה ברמב"ם בדגש על רפואת ילדים דחופה. בארבע השנים האחרונות היא מכהנת כרופאה בכירה במחלקה, כשבמסגרת תפקידה, היא מנהלת את בית הספר לרפואת ילדים דחופה, מסגרת במהלכה מועברים מגוון קורסים וסימולציות על ידי כל צוות המלר"ד.

יחד איתה, מונה גם ד"ר דן איתן, למנהל המחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים. מדובר בניהול מחלקת ההפנייה הראשית באזור צפון המדינה, לכל הילדים שמצבם קשה מאד ונשקפת סכנה מוחשית לחייהם או לאיבר חיוני בגופם. ד"ר איתן נכנס לנעליו של ד"ר יוסי בן-ארי שניהל את המחלקה שנים רבות לאחר שפרש לגמלאות ויישאר במחלקה לטובת המשך טיפול בילדי ישראל לצד הצוות המסור.

לצידם, מונה ד"ר אכרם אסדי לתפקיד מנהל שירות אורולוגיה ילדים. ד"ר אסדי, בוגר בי"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית "הדסה" בירושלים. לאחר סיום לימודיו, התמחה בכירורגיה אורולוגית בבי"ח רמב"ם ולאחר מכן נסע להשתלמות מחקרית בבי"ח Beth Israel Deaconess Medical Center אוניברסיטת הרווארד, בוסטון, שבארה"ב. כיום הוא מכהן כרופא בכיר במחלקה האורולוגית בקריה הרפואית רמב"ם כשתחומי העניין העיקריים שלו הינם אורולוגיה ילדים וניתוחי ילדים, ניתוחים רובוטים, לפרוסקופיים ואנדוסקופים, ניתוחי אבנים ושילובם של ניתוחים זעיר פולשניים בילדים.

כמו-כן ד"ר איתי הורוביץ רופא בכיר בבריאות הנפש, המכהן כאחראי טיפול יום במחלקה, מונה למנהל יחידת טיפול קצר-טווח פסיכיאטריה ילדים ונוער.

נושאים קשורים: רמב"ם


תגובה אחת על “ארבעת המופלאים: משהו חדש מתחיל בבית החולים לילדים שברמב"ם”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *