ד"ר אמא, ד"ר אבא: ילדי הצוות הרפואי של רמב"ם לומדים מה ההורים עושים בעבודה

| עודכן: מאי 21, 2023


בובות שעברו בדיקות גופניות מקיפות, הסברים על צילום רנטגן בקופסת קרטון ובדיקת רופאה שצריכה קצת עזרה כדי לעלות על הכיסא – כך נראה בית החולים "רות" לילדים שברמב"ם לפני כמה ימים, כשילדי הצוות הרפואי הגיעו לבקר במקום העבודה של אמא ואבא, והפכו אותו לבית חולים לילדים, הגרסה הלימודית.

ניב מרום, בת 4 – בתה של ד"ר דנה מרום, מיון ילדים. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

מקטנים ועד גדולים – הילדים, בני הזוג, הסבים והסבתות, הנמנים על משפחות הצוותים הרפואיים שמטפלים בילדים ברמב"ם, לקחו חלק במגוון של פעילויות שמטרתן הייתה להכיר להם את עולם הרפואה באופן חוויתי ולהציג בפניהם את המקום שבו קרובי משפחותיהם מבלים שעות רבות בעבודה שלה הקדישו את חייהם.

יובל אלון, בת 6.5, בתה של ד"ר אדוה אלון, מחלקת ילדים א' צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

"אמא שלי רופאה. היא מרפאה אנשים. מרפאה ילדים", הכריז מעיין פלד בן ה-5.5 ובנה של ד"ר שני פלד, רופאה במחלקת ילדים ב' ומיוזמות האירוע, שהסבירה את החשיבות של הפעילות הזו: "הזמנו פעם ראשונה את כל האנשים שיקרים לנו, כדי להכיר להם את המקום הזה שאנחנו נמצאים בו כל כך הרבה שעות וימים. המשפחות שלנו נותנות לא מעט, כדי שנוכל להיות פה ולטפל באנשים. היה חשוב לנו להראות להם את המשמעות של הנתינה הזו. לתת להם להיות חלק מהגאווה הזו".

אלון פיינרמן, בן 7 – בנה של ד"ר שירה פיינרמן תל-דן, מיון ילדים צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

משתתפי האירוע נהנו מתחנות בדיקה של בית חולים לדובים וניסו טיפולים רפואיים שונים, בדיקות ושימוש במכשור רפואי על הבובות האהובות שהביאו מהבית, למדו מקרוב על בדיקות ראייה וגרון, בדיקות דם, ביצוע צילומי רנטגן, הסבר מעשי על בובות החייאה ושימוש במכשיר דיפברילטור חיצוני, תחנת בדיקות אולטרסאונד בהן ראו הילדים את מערכות האיברים שלהם וקיבלו הסברים אודותיהן, תחנות בדיקת לחץ דם וסוכר למבוגרים והרצאות קצרות על נושאים רפואיים שונים.

"זו חוויה של גיבוש והעלאת מורל בראש ובראשונה", מסכם ד"ר אמיר חדש, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כוויות בילדים ברמב"ם וממארגני האירוע, "פתיחת צוהר למשפחות שמאפשרות לבן המשפחה להעניק את זמנו ואת מרצו לציבור הרחב למשך פרקי זמן מאוד ארוכים, לטיפול באנשים ולהצלת חיים. רצינו להכניס אותם לכור ההיתוך המדהים הזה שיש לנו פה, שמאחד את כולנו סביב מטרה של טיפול חומל ומקצועי בילדים, ממש כמותם. זהו אירוע ראשון מסוגו, אנחנו מקווים שיהפוך למסורת".

שי מרום, בת 7 – בתה של ד"ר דנה מרום, מיון ילדים צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

נושאים קשורים: רמב"ם


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות