קצת קשה היום, אבל חייבים לדבר גם על כדורגל

| עודכן: מאי 2, 2023

צילום: ראובן כהן מועדון כדורגל מכבי חיפה

ברק בכר ואליניב ברדה, מאמני מכבי חיפה והפועל באר-שבע, היו כנים והגדירו את התקרית בטרנר: "בושה". אסור שמקרים כאלה יחזרו, ואסור ששחקן כמו שאפי סולימנוב מבאר-שבע אפילו אם הוא גאון כדורגל יישאר לשחק בארץ כי הוא בריון שחוזר על עצמו. גם הקריאות לאבו-פאני היו מבישות. שחר לא יאהב, כנראה,  את התנהגות כמה משחקניו. מספיק עם הצנזורה על צילומי תגרות. להיפך.  ועכשיו: השאלה: האם האליפות של חיפה בסכנה?  סביר שהיא תוכתר, אבל דריכות חייבת להיות

בטרם נפסקה בעיטת קרן להפועל באר-שבע, שלדעת רבים לא הייתה (וזה הדבר הפחות חשוב, קורה), הכל היה מוכן להכתרת מכבי חיפה בפעם  ה-15 כאלופה. התוצאה, 1:1, שמנעה סוויפ של 0:4 בדו-קרב בין שתי מובילות ליגת העל, אמנם לא הייתה מביאה להכתרה הרשמית, אבל קובעת עובדות ודוחה את הטקס לשבוע הבא למשחק בסמי עופר מול מכבי ת"א. ואז, הבקיע מריאנו באריירו מבאר-שבע במהלך האחרון, 1:2, וצמצם את הפער בין באר-שבע לחיפה ל-4 נקודות.

אכזבה, אבל לא אסון גדול. אלא שתוך שניות התלקחה תגרה שאינה מכבדת אפילו את ליגת השכונות.

התגרה הזו ביישה את שני המועדונים. אפשר לדבר על כוחו של יעקב שחר ככל-יכול בכדורגל הישראלי, אבל מקרה חריג שכזה אינו לרוחו ולאופיו. סביר שמכבי חיפה, כלומר שחר, יבואו חשבון עם מי שסרח והתנהג בצורה שאינה מכבדת. סביר שזה יקרה גם בצד של באר-שבע שלא טמן ידיו בצלחת, וכמו שחר גם אלונה ברקת תגיב. מדהים איך בכדורגל הישראל ב-2023, מונעים צילומי טלוויזיה של תגרות בספורט כאילו היו סוד צבאי, וכדי שהצופים במשחק הפופולארי בעולם, לא יראו את האמת. צנזור. . הגיע הזמן להחליף הילוך.

בהתחלה העניינים עוד היו רגועים הקפטנים ויטור ושרי צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

המלים של ברק בכר, אדם כנה "אני מתבייש", אומרות הכל. גם אליניב ברדה מאמן באר-שבע אמר אותו דבר. המדהים איך שחקנים שמקבלים רבבות דולרים מרשים לעצמם לאבד שליטה בצורה כזו. מכוער. ולא שכחנו את הקריאות "מחבל" לעבר מוחמד אבו-פאני, עוד פרט המחייב ענישה. עכשיו אפשר להבין מדוע קבוצתו הרוסית של שאפי סולימנוב שיחררה אותו לבאר-שבע למרות היותו אחד הכוכבים המבטיחים בכדורגל הרוסי: הבחור הזה פשוט בריון שלא לומד מעונשים  ומקומו לא על המגרש. אלונה ברקת כבר שחררה בגלל סיבה דומה את כוכבה הפורטוגלי ז'וסואה, גאון כדורגל ופסיכופט.

אם היו שואלים אותי ומבקשים שאנקוב בשמות שתי קבוצות ישראליות שהתקוטטו בצורה מכוערת, השמות האחרונים שהיו עולים אצלי היו מכבי חיפה והפועל באר-שבע. שתי קבוצות ללא רבב. באחת מעונות האליפות עם רוני לוי (2006-2004), חיפה לא ספגה אפילו אפילו כרטיס אדום אחד, נדיר, מה שמראה מיהו מועדון מכבי חיפה.

ועכשיו, גם אם קשה היום לעשות זאת, נדבר על כדורגל. חבל, כי מכבי חיפה נתנה את אחת ההופעות הטובות שלה מאז פגרת המונדיאל, אבל התוצאה לא הסתדרה לה. מה לעשות כשהכדור הנהדר של צ'ארון שרי פגע במשקוף של עומרי גלזר מבאר-ומנע מחיפה שהיה יכול וצריך להיות שער אליפות. שתי יריבות שקולות בטרנר, שבו באר-שבע נמצאה בטירוף למנוע את תסכול ההפסד הרביעי הרצוף לאלופה שבדרך.

אין צורך לנתח את מה שקרה, אלא מה שיקרה. ברק בכר בוודאי יטפל, בעזרת האחראי לתחום, בהסתגלות המנטלית למצב החדש. הוא ידאג לדריכות מול מכבי ת"א ביום שני הבא, כי בכדורגל הכל יכול לקרות. אפילו שער של בריירו במהלך האחרון.

סיפרתי לחבר אחרי המשחק על פספוסים בולטים שהיו בכדורגל העולמי. סיפרתי לו מקרה מסוים שאני מעדיף להתעלם כדי להימנע מלהפחיד  את אוהדי מכבי חיפה. "דווקא תכתוב את זה, שיידעו כי צריך להילחם. אין דבר כזה לבאס", הוא אמר.

אז המקרה אירע ב-1993 ושחקנים שכיכבו במכבי חיפה, כיכבו גם שם. היה זה כאשר נבחרת צרפת הייתה צריכה נקודה אחת בסך-הכל משני משחקי בית מול ישראל ובולגריה. מה כבר יכול לקרות בסיום קמפיין כל כך מוצלח? אבל אותה צרפת עם אריק קנטונה, חטפה שני שערים מאיל ברקוביץ וראובן עטר, ונוצחה 3:2. כעבור מספר שבועות הייתה אמורה לתקן, אבל שוב הפסידה, הפעם לבולגריה 2:1, ואבדה את הכרטיס למונדיאל.

למרות שמכבי ת"א תשמח לקלקל לחיפה, סביר להניח שלא תצליח. וגם לא בטוח שבאר-שבע תזכה במלוא 9 הנקודות. אוהדי חיפה הנהדרים, שאין כמוהם ראויים, יסבלו ממתח מסוים עד ההכתרה אבל היא חייבת להיות אצל הקבוצה הכי ראויה. מכבי חיפה.

אצילי ודין דוד חוגגים שער יתרון שלא הספיק צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

נושאים קשורים: מכבי חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *