עיר הולדתו של בן גוריון חתמה על ברית ערים תאומות עם קריית מוצקין

| עודכן: אפריל 21, 2023

צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

בכך הפכה מוצקין לעיר הראשונה בישראל לה שיתוף פעולה ייחודי עם פלונסק, בה נולד דוד גרין (בן גוריון). מיזם הברית נולד בשיתוף שגריר פולין בארה״ב (לשעבר בישראל) מארק מאגירובסקי את שיתוף הפעולה ובכך קריית מוצקין הפכה לעיר הראשונה בישראל שמחזיקה בברית ערים תאומות עם פלונסק. ראש עיריית פלונסק: ״קריית מוצקין מגשימה את החזון של דוד בן גוריון״.

נינו של דוד בן גוריון, אודי בן אליעזר: מחווה מרגשת

צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

ראש העיר קריית מוצקין, חיים צורי חתם על הסכם שיתוף פעולה עם ראש עיריית פלונסק במעמד חגיגי והיסטורי בישיבת מועצת העיר פלונסק והמשלחת מקריית מוצקין במלאת 80 שנה לציון מרד גטו ורשה.
הקשר בין הערים החל עוד בשנת 2020 שיתוף פעולה בין הערים ביוזמתם של דר' לאה גנור מנהלת מרכז משמעו"ת ושגריר פולין לשעבר מארק מגירובסקי באמצעות תוכנית של בן גוריון,ישראל ופולין במסגרתם מועבריםשעורי זום בין בית ספר בן גוריון בקריית מוצקין לבין בית ספר בפלונסק.

התוכנית צמחה ופועלת 3 שנים בהצלחה רבה. בעתיד יתקיימו שיתופי פעולה וחילופי משלחות נוער.

ראש עיריית פלונסק, אנדזי פיטראשיק שהדריך את המשלחת בראשות ראש העיר ברחבי העיר בעקבות הנצחת בן גוריון והנצחת יהודי פלונסק שנספו בשואה, אמר בהתרגשות: ״בקריית מוצקין מגשימים את החזון של דוד בן גוריון. אנחנו לא נשכח ונתמיד בהנצחה ובפרוייקטים למען זכרון השואה. אני מברך את ראש העיר קריית מוצקין ואת תושבי העיר ומזמין אתכם לבןא לבקר בפלונסק ובבית בו גדל בן גוריון״.

צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

ראש העיר קריית מוצקין, חיים צורי: ״הכי התרגשתי לפגוש את התלמידים בבית הספר שלומדים בזום יחד עם תלמידי קריית מוצקין ודואגים להמשיך את מורשתו של דוד בן גוריון״.

נינו של בן גוריון, אודי בן אליעזר סיפר בהתרגשות: ״שמחתי לשמוע על שיתוף פעולה פורה בין קרית מוצקין לבין פלונסק, במסגרת הסכם ערים תאומות, אשר בא לידי ביטוי, בין השאר, בשיעורי זום משותפים של תלמידים מבתי ספר יסודיים בשתי הערים. נעים לדעת שבמקום הולדתו של דוד בן גוריון, יודעים להכיר בחשיבותו ולהוקיר אותו, וחשים חשיבות ללמוד על האיש ופועלו. העובדה שהדבר נעשה בשיתוף פעולה עם בית ספר ישראלי היא בבחינת הדובדבן שבקצפת״.

בנוסף, להקת "כובע טמכל", הלהקה הייצוגית של קריית מוצקין, הופיעה בטקס לציון 80 שנה למרד גטו ורשה שהתקיים ביום שלישי האחרון. בטקס השתתפה יחד איתם מקהלת נוער מלודז'. לקריית מוצקין עיר תאומה בשם וולודבה בפולין. שתי המקהלות הופיעו בפני נשיאי פולין, גרמניה וישראל. בראשות המשלחת עמד ראש העיר, חיים צורי.

העיר פלונסק מצוייה אף בקשרי שיתוף פעולה עם המועצה האיזורית שער הנגב.

צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

נושאים קשורים: קרית מוצקין


3 תגובות על “עיר הולדתו של בן גוריון חתמה על ברית ערים תאומות עם קריית מוצקין”

  1. מרגש מאוד ולא ניתן להתעלם מהתאריך שהוא בסמיכות ליום העצמאות כמה נפלא שיש לנו ראש עיר כמו חיים צורי וכל הצוות המדהים שאיתו העושים ימים כלילות להעצמת העיר ולהעלות אותה על המפה המון תודה על הכל

    [email protected]

  2. כמה נפלא מורגש בפרט אם מביטים בלוח השנה ורואים את יום העצמאות הקרב כמה סימבולי ואיזה כייף שיש לנו ראש עיר כמו חיים צורי הפועל להעצמת העיר מוצקין ובוודאי שאין לשכוח את הצוות המלווה ישר כוח והמון תודה על הכל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *