מוצקין,נשר וטירת כרמל מציינות חודש למלחמה

במוצקין קיימו טקס התייחדות עם הנופלים, בנשר ציינו מספר אירועים בדגש על מערכת החינוך ובטירת כרמל ערכו עצרת לזכר הנרצחים והחטופים. הפרטים בפנים.

| עודכן: נובמבר 8, 2023


קריית מוצקין

קהילת קריית מוצקין התכנסה אמש (יום ג׳ 7.11) לטקס התייחדות עם משפחות השכול, ונשאה תפילה לבריאותם של הפצועים ושובם של החטופים והנעדים. בשעת רגישות בגזרה הצפונית והדרומית, גיוס המוני של כוחות מילואים ללחימה וחוסר וודאות מהדרג המדיני, קהילת קריית מוצקין ציינה את יום ה-30 לתחילת אירוע הטרור הנתעב ותחילת מלחמת ׳חרבות ברזל׳.

הטקס הופק מטעם עיריית קריית מוצקין, בשיתוף מחלקת הנוער העירונית. תחילה, התחיל הטקס במפגן ראווה במזרקה המרכזית בכיכר העירייה, בה נתלו תמונות החטופים והנעדרים, לצידם נעליים ונרות נשמה הקוראות להשבתם.

בהמשך, חולקו לאורחים סרטים צהובים המסמלים הזדהות עם השבויים וסולידריות עם הלוחמים בחזית. בנוסף, הוצב קיר לזכרם והאורחים הורשו להניח פרחים ולהדליק נרות נשמה. בהמשך הטקס נשמעה תפילת אל מלא רחמים מפי הרב אייזנבך, מפקדת נקודת השיטור העירוני הילה דמרי, נאמה וחיזקה את כוחות הביטחון הממשיכים לפעול ולהגן על האזרחים בימים אלו ומרכינים ראש לזכר אותם כוחות שנפלו במלחמה.

לאחר מכן, נאם מנכ״ל העירייה, מר יריב גסר ושיתף על פועלה של העירייה בימים אלו להגנה על התושבים, וחיזק את האזרחים על תרומתם הרבה והתגייסותם הנרחבת במסגרות השונות שהעיר מציעה. מפקד היקל״ר, גיל חיון ויו״ר מועצת הנוער בקריית מוצקין בן אדלוביץ, קראו לכולם להמשיך להירתם למאבק ולהדגיש כי העיר פועלת למען רווחתם ובטחונם.

בסיום הטקס, לא נותרה עין יבשה אחת כאשר הגברת אפרת חלי גנות, אשר שכלה את בנה דן ז״ל, לוחם ימ״מ, סיפרה על בנה ואהבתו למדינה ועל פעילותו באותה שבת שחורה עם יחידתו בקיבוץ בארי. לסיום ביקשה מכולם לתלות דגלי ישראל עם המסר עם ישראל חי ועם ישראל ינצח.

הטקס לווה בשירים מרגשים של הלהקה העירונית הייצוגית, ׳כובע טמבל׳, בניהולה של הגברת, איריס בית הלוי שניידר. לסיום, הקהל כולו עמד על רגליו עם תקיעה בשופר על ידי הרב שמעון ביטון, ושירת התקווה בתקווה לימים שקטים ולשובם של החטופים והנעדרים במהרה.

הרב שמעון ביטון תוקע בשופר. קרדיט:דוברות עיריית קרית מוצקין.

נשר

עצב, תקווה ונחישות- עיריית נשר במספר אירועים להנצחת הנרצחים, הזדהות לשחרור השבויים וחיזוק צה״ל.

מלחמת חרבות ברזל שהחלה בשבת הנוראית ב 7 באוקטובר, הביאה איתה יוזמות והערכות מחדש של מערכת החינוך העירונית בנשר. בעקבות הלחימה, בנתה מחלקת החינוך העירונית אתר בו מורים ומורות מרחבי העיר, יכולים למצוא תכנים ומערכי שיעור המותאמים לתיווך המצב עבור הילדים. לדוגמה, בחטיבות הביניים, התלמידים התבקשו לחקור את סיפורם של יישובי העוטף, לצד סיפורי גבורה מהלחימה. כמו כן, בכל כיתה הוצבו שולחן וכיסא ריקים, עם תמונה של ילד או ילדה חטופים, לאור הזדהות עם משפחות החטופים. בזמנם החופשי הילדים כותבים מכתבים לילדים החטופים, שאותם הם מקווים למסור להם כאשר יחזרו.

בנוסף ללמידה המבוצעת בתוך בתי הספר, ישנן יוזמות שמטרתן היא תמיכה והעלאת החוסן ברחבי העיר. כך למשל, מדי שבוע תלמידים מתיכון מקיף נשר, בליווי המורה לשל"ח יוצאים להתנדבויות חקלאיות, וסיוע בעבודות המשק של ישובים בהם העובדים עזבו בעקבות המצב. ילדי בתי הספר היסודיים בעיר יצרו מיצגים ושלטים עם תפילות לחזרת החטופים ושלום החיילים ובחטיבות מכרו חולצות וגייסו כסף אשר נתרם למטה המאבק להחזרת החטופים. גם אתמול, במלאת 30 יום לאותו יום השבת, התקיימו ברחבי בתי הספר ובעירייה טקסים לזכרם של הנרצחים ותפילה לשלום החיילים והחטופים וחזרתם הביתה.

רועי לוי ראש העיר נשר אמר "זו המלחמה הראשונה שהילדים שלנו חווים, והיא קשה יותר ממה שגם אנחנו כבוגרים הכרנו, גם ״הודות״ לרשתות החברתיות. האחריות שלנו היא לתווך לילדים את המצב, לשמוע אותם ולתת להם מקום לביטוי. אנחנו נחשפים כל הזמן ליוזמות מדהימות של תלמידים ומורים שפשוט ממלאות את הלב, גם בימים קשים כמו אלו. הכח של הקהילה שלנו מוכיח את עצמו גם בעת הזו".

טירת כרמל

בטירת כרמל ציינו אמש(שלישי) חודש לפרוץ המלחמה בעצרת לזכר הנופלים והנרצחים.

באירוע השתתפו חיילי פיקוד העורף, שוטרי תחנת טירת כרמל, צופרי הכבאות וההצלה, כוחות השיטור והפיקוח העירוני ומתנדבי כיתות הכוננות. במהלך הטקס, שנערך בשטח בית הספר יגאל אלון, נישאה תפילת "יזכור" לזכר הנרצחים והנופלים, בוצעו קטעי שירה מרגשים והמשתתפים עמדו דקת דומיה.

ראש העיר, אריה טל אמר בעצרת: "לצד הכאב האינסופי והטרגדיה הבלתי נתפסת, זו הזדמנות נוספת לומר תודה לכל כוחות הביטחון ששומרים עלינו יומם ולילה בכל הגזרות, בעומק שטח האויב, בגבולות ובתוך הערים והיישובים. אנחנו מצדיעים לנופלים ולנופלות, לנרצחים ולהרוגים, ומתפללים לשובם של כל 240 החטופים הביתה בריאים ושלמים. העם הנפלא שלנו מתגלה בחודש האחרון בגדולתו ובמלוא עוצמתו. 'כוחנו באחדותנו' היא לא רק סיסמה – היא זו שמראה לנו את האור בקצה האפלה, ומעניקה לכולנו תקווה לימים טובים שעוד יבואו".

חיילים מבצעים קטעי שירה. קרדיט:דוברות עיריית טירת כרמל
קרדיט:דוברות עיריית טירת כרמל.

נושאים קשורים: קרית מוצקין, טירת כרמל, נשר, טקס, חרבות ברזל


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות