השחקנים צריכים להתנצל בפני 20 אלף האוהדים

| עודכן: אפריל 16, 2023

צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

הצבא הירוק התייצב בטדי במלוא עוצמתו, עם קרוב ל20 אלף אוהדים שהגיעו לחגוג צעד גדול לאליפות שלישית ברצף, ו-15 בסה"כ אך חזר עצוב. לא בגלל שקבוצתו הייתה פחות טובה, אלא מכיוון שהפסיקה לשחק  ברבע השעה האחרונה. גם אם ההפסד רק יגרום לדחית האליפות לא מתאים לאלופה גאה לחזור פעמיים מטדי נטולי נקודות ב-180 דקות. הגזמתם

שיירת מכוניות ארוכה מאוישת ב-20 אלף אוהדים נהדרים, עוד שיא תוצרת מכבי חיפה, ליוו את הירוקה לעוד מבחן שאמור היה לרפד אליפות 15 למועדון, ושלישית ברצף. לאחר המשחק המאכזב בתוצאתו, דולב חזיזה אמר שהקבוצה מודה לאוהדים. לטעמי, הקבוצה הייתה צריכה להתנצל בפניהם, על שהמסע לטדי, מול קבוצה נחותה בהשוואה למכבי, הסתיים ללא נקודות.

נכון, חיפה הייתה טובה ברוב שלבי המשחק, למרות שלא הלהיבה אבל הטענות הן לגבי הפרק האחרון שגרם למהפך. הקבוצה הפסיקה לשחק ונחה מוקדם מדי על זרי הדפנה, כביכול. משחקנים המקבלים משכורות נאות כמו במכבי חיפה, נדרש להיות בכוננות עד לסיום משמרת המשחק.. הם לא חובבים המגיעים לשחק כדורגל להנאתם, נכון גם לומר כי השערים שהאלופה היו גם שערים של חוסר מזל: פנדל בנגיעת יד מקרית של דילן ושער מבישול אדיר של הראל שלום כשהכדור עבר חלקית את הקו אבל לא במלוא היקפו, מה שהביא לאישור המהלך.

אוהדי מכבי חיפה מילאו את טדי צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

עדיין לא ידועה משמעות ההפסד, עד למשחק האחרון במחזור בין באר-שבע למכבי נתניה. פחות מניצחון לדרום, לא יאיים בשום פנים על האליפות. 3 נקודות לאליניב ברדה, והסרט מתחיל שוב.  כנראה ששום דבר לא בא בקלות למכבי חיפה.

תוסיפו את סיפור טדי, אצטדיון שמתחשבן עם מכבי חיפה. ב-2010, במשחק הסיום של הפלייאוף והעונה ההיא, אחד בשם ערן זהבי, אז אדום, הקנה אליפות להפועל ת"א בדקה ה-92 בטדי. וחטף אותה מהירוקה.  העונה, שני משחקים נטולי נקודות, בנו את הצלחת הפועל ירושלים והעלו את ערכו של מאמנה, זיו אריה, בבורסת המאמנים.

לא שמכבי חיפה הייתה רעה ברוב המשחק, אבל היא חסרה את האנרגיה שהיא תנאי-יסוד לכל הצלחה. מכוון  בדיוק לאנרגיה שהטיסה שבוע  את לפני כן בניצחון על נתניה, 1:4, תודות לקצב האינטנסיבי שחידד יכולות.

ברק בכר החליט, ואפשר לכבד את כוונת ההחלטה, להשתמש בקשרים, פלוס עומר אצילי ודולב חזיזה בכנפיים כחולית ההתקפה. בלי חלוץ אמיתי במרכז הרחבה, כנראה בגלל חוסר הביטחון באחרונה של פרנצדי פיירו בסיומת. הוא צירף בצדק את עלי מוחמד בחזרה להרכב ונתן לצ'ארון שרי, דיע סבע ואצילי, להביא לידי ביטוי את יכולתם הטכנית. אלא שזו לא באה מספיק לידי ביטוי, כאמור מכיוון שנראו פחות נחושים.

הנסיונות להכניס את מחמוד ג'עבר לא הצליח שוב משום  שטרם חזר לכושרו אחרי הפציעה. כמוהו דין שהלך לאיבוד (גם הוא במשברון) והתקשה לתרום. 

היתרון של חיפה הביא לשלוש קורות, ו-9 בעיטות לשער מול השתיים הבודדות של ירושלים, ש…נכנסו. הבעיה שהטבלה לא מכירה בנתונים סטטיסטיים אחרים,  פרט לשערים. ואלו מספרים כי הירוקה לא עמדה במבחן, כאשר 15 אלף אנשי הצבא הירוק שסידרו הכנסה אדירה למועדון הפועל ירושלים.

לפחות עכשיו, הסיכויים של חיפה עדיין עדיפים בהרבה. אבל למה לגרום לשיברון אלף ל-20 אלף אוהדים  שהקדישו יום שלם לקבוצה. לא נורא להמתין כשצריך אבל להמתין כשלא צריך.

עומר אצילי חוגג את שערו ה20 העונה בליגה שלא הספיק לאלופה צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

נושאים קשורים: מכבי חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *