ערב לפני יום השואה יואר מבנה עיריית חיפה בצהוב

| עודכן: אפריל 14, 2023


מבנה עיריית חיפה יואר בצהוב, בשיתוף עמותת אביב לניצולי השואה,  ערב לפני יום השואה, ב- 16.04 בשעה 19:30, כדי להעלות למודעות את החשיבות בשמירה על כבודם ורווחתם של ניצולי השואה ותמיכה בהם.

בישראל חיים כיום 150 אלף ניצולי שואה ובכל יום הולכים לעולמם 50 מהם – 10 מהם חיו בעוני.  עמותת אביב לניצולי השואה, בשיתוף השלטון המקומי והאזורי, יאירו בצהוב את מבני הרשויות ערב לפני יום השואה בסימן החובה המוסרית לכבודם ולרווחתם של ניצולי השואה.

"עמותת 'אביב לניצולי השואה' פועלת זה 15 שנים למען ניצולי השואה ומסייעת להם במיצוי מכלול זכויותיהם בארץ ובעולם ללא כל תשלום מצידם. אנו נמצאים במרוץ נגד הזמן, ויודעים כמה עוד נדרש לעשות על מנת לאפשר לניצולי השואה הגיבורים לסיים את חייהם בכבוד וברווחה", מסבירה אורלי סיון, מנכ"לית העמותה. "האור הצהוב במרחב הציבורי ערב לפני יום השואה, מזכיר לנו שלצד הזיכרון של השואה, חלה עלינו האחריות והחובה המוסרית לדאוג לרווחתם וכבודם של ניצולי השואה שחיים בתוכנו בכל עיר ועיר", מוסיפה סיון.

לצד עשרות הרשויות שיאירו את מבנה הרשות המקומית, הודיעה עיריית חיפה כי תאיר את מבנה העירייה, עיריית ירושלים הודיעה כי תאיר את גשר המיתרים בכניסה לעיר ובנתניה יואר אצטדיון הכדורגל.

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "השלטון המקומי גאה לקחת חלק ביוזמה בעלת חשיבות רבה, להעלות את המודעות לרווחתם וכבודם של ניצולי השואה למשך שארית חייהם. זו האחריות המוטלת על כולנו כחברה וכמדינה".

שי חג'ג', יו"ר מרכז השלטון האזורי וראש מועצת מרחבים: "מרכז השלטון האזורי, יחד עם השלטון המקומי ועמותות סיוע כאביב לניצולי שואה, פועלים כל העת על מנת לוודא שכל ניצול וניצולת שואה חיים ברווחה. אנו מבקשים מכם, תושבים יקרים, לפתוח את הלב, את העיניים ולהיות קשובים לכל צורך של ניצולי השואה ולדווח על כך במקרה הצורך. אנחנו נעשה הכל על מנת לוודא שכל צרכיהם מתמלאים".

נושאים קשורים: עיריית חיפה, יום השואה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *