דולב חזיזה, תודה שחזרת בזמן

דולב חזיזה שקיבל קרדיט גם בתקופה לא מוצלחת וארוכה, חזר לעצמו בדיוק ברגעים שהירוקה, בפיגור 1:0 הייתה חייבת שחקן שישמור על קור רוח ויקדם מהלכים מנצחים. ■ הוא בישל נהדר את השוויון, שלאחריו חיפה השתלטה על העונה וטסה ל-1:4 כמו בתחילת העונה. ■ האלופה דילגה על משוכה גבוהה ומומנטום לא טוב, ביום הולדתו ה-82 של יעקב שחר, עם סיכויים משמעותיים לאליפות ה-15 בתולדות המועדון.

| עודכן: אפריל 10, 2023

מכבי חיפה מנצחת
צילום: אסף פטוקה באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

כבר כמעט עונה שלימה אנחנו ממתינים למשחק אחד טוב של דולב חזיזה. השחקן שפתח טוב את קמפיין ליגת האלופות, והלך לאיבוד בהמשך, גם בגלל פציעות, חזר לכותרות ברגעים קריטיים. המדובר בתחילת המחצית השניה, בפיגור 1:0. חבריו יצאו מריכוז ורק חזיזה ביצע את הפעולות הנכונות.

ביציע החלו לקוות שבאר-שבע תמעד מול מכבי ת"א ביום שני ולא תנצל מעידה אפשרית של חיפה. ברק בכר חימם את פרנצדי פירו ועלי מוחמד, עיכב את כניסתם כדי להעניק הזדמנות נוספת להרכב המקורי.

ואז, הפעולה השלישית הטובה של חזיזה, ברצף של מהלכים, הוא בישל מצב לעומר אצילי. הכדור שלו פגש בדרך את מגן נתניה נאסים וואאמו ומשם ניתז פנימה. 1:1. זה בדיוק היה המהלך שמכבי חיפה הייתה זקוקה לו. מקבוצה שאיבדה ביטחון מול הפיגור, והפסד הגביע לנתניה ישב על גבה, אי אפשר היה לטעות בכך, היא החליפה מומנטום והתאזנה. בעיקר מוראלית.

הביטחון חזר, עומר אצילי סיים בשמאלו מטווח עם 3 עצירות רצופות של איתמר ניצן, והשלים מהפך.

משם המשחק חזר לממדים הטבעיים, והסתיים ב-1:4. תוצאה בהפרש קצת מוגזם, רביעיה שלא השכיחה את
חרדות המחצית הראשונה.

ברק בכר מצידו טוען כי תמיד עדיף לפתוח בהרכב סופר-התקפי. צודק, אבל תלוי באיזה מצב ומול מי. הקישור שכלל את צ'ארון שרי ודיע סבע ביחד ביחד, עבד טוב, עד שמתפרצת של נתניה הסתיימה בשער של איגור זלטנוביץ'. היה זה דקה אחרי החמצה של סבע מעמדה נוחה, והשינוי בתוצאה גבה מחיפה קשיי הסתגלות למצב החדש. הקישור נראה לא מתואם והשחקנים רחוקים האחד מהשני.

דווקא נתניה עם פיטר טואמטי המעולה (כמה שסונגרן עבד קשה מולו ), זלאטנוביץ' וקישור אנרגטי עם איתן אזולאי , החמיצה הזדמנויות לעלות להפרש גבוה יותר מ-0:1. אפילו הלהיט עבדולאי סק נקלע למשחק חלש. דווקא חברו דילן בטבנוסיקה הציל.

חסרונו של עלי מוחמד, ממחלצי הכדור הטובים בארץ זעק לשמיים. היה ברור שיצטרף למשחק, השאלה הייתה באיזו תוצאה הוא יחליף את אחד הקשרים ההתקפים.

לטעמי, עלי מוחמד חייב לשחק קבוע בהרכב ואכן, נכנס במקום שרי כמתבקש, ואפילו בישל את השער השלישי לדיע סבע, שסוף-סוף הבקיע את שערו השני. צריך לציין כי למרות סגנונו ההיתקפי, סבע עובד היטב בחיזוק ההגנה כשנדרש.

אבו-פאני, עוד שחקן בירידה יחסית לאליפויות הקודמות, הבקיע בצורה נפלאה את הרביעי שחתם מהפך מופלא. היה קשה, אבל חיפה לא כשלה כפי שקורה לא פעם במצבים מלחיצים.אם לא שכחתם כיצד הירוקה איבדה את האליפות להפועל ת"א של ערן זהבי ב-2010, אחרי שסיימה ראשונה בליגה הרגילה, לפני הפלייאוף ב-2010.

האם השינוי שעשה חזיזה, יהיה תחילה מוצלחת לאליפות ה-15 בתולדות מכבי חיפה ? יש מצב. וכך היה יעקב שחר לחגוג 82 בשמחה.

נושאים קשורים: מכבי חיפה, ברק בכר, דולב חזיזה


תגובה אחת על “דולב חזיזה, תודה שחזרת בזמן”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *