בונים על סבע וג'אבר

| עודכן: פברואר 9, 2023

דיא סבע צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

אחרי שלוש שנים, מכבי חיפה ללא ניצחון ב-3 משחקים רצופים. רבים משחקני המפתח לא פוגעים. במצב הקריטי הזה, כשבאר-שבע מעלה הילוך וגם מכבי זהבי ת"א בתמונה , מזל שדיע סבע גאון-כדורגל בקנה-מידה ישראלי, הגיע, ומחמוד ג'אבר החלים, הם השחקנים שצריכים לחלץ מהפקק המתמשך בציר-זמן קריטי של העונה

ברק בכר נראה בדרך-כלל נינוח, לפחות כלפי חוץ, במשחקי קבוצתו. הפעם, לא היה קשה להבחין כי גם המאמן המעוטר בארץ מתייסר יחסית. קשה לו עם הבינוניות של הירוקים. בינוניות שסיבכה את המצב בטבלה בעיקר מכיוון שהאקסית שלו, הפועל באר-שבע, צוברת ניצחונות נון-סטופ וקרובה משחק אחד מהמקום הראשון. עד כדי כך היה בכר פעיל, עד שכבר בדקה ה-60 סיים ארבעה חילופים. יוצא דופן מבחינתו.

מזל שדילן בוטבינסקה, אחד מצמד תאומי המגדל ביחד עם עבדולאיי סק, הבלמים שהצטרפו אחרי עזיבתו של פלאניץ', מצא את הרשת. הוא לפחות הקטין את ממדי האכזבה ב-1:1 מול הפועל חדרה. רק הם? עוד חוזר מפציעה,  השוער ג'וש כהן, נתן הופעה גדולה, מה שהראה על מצבה של חיפה באותו משחק לא משכנע..

דילן בטובינסיקה חוגג את שער השיוויון צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

בניגוד לבני ריינה, שהייתה המסתגרת התורנית והוציאה תיקו בסמי עופר, חדרה שערך שחקניה בשוק כרבע מאלו של חיפה, ואפילו פחות, הייתה למעלה מיריבה שקולה. יריבה שהגיע לה לנצח. הנחמה היחידה של חיפה, לגבי העתיד, הייתה זהות מבקיע השער הנפלא לחדרה, סתיו נחמני. אם ימשיך כך בחדרה, לא נתפלא אם ימצא בשנים הקרובות את הדרך לקבוצת האם הירוקה שלו.

על רקע חוסר האנרגיה של עומר אצילי וצ'ארון שרי, שנראים כבר חודש  נכנעים מנטלית לכושרם החלש, נכנסו במחצית השניה דיע סבע ומחמוד ג'אבר. הקבוצה נקלעה אמנם לפיגור, אבל היכולת של דיע סבע הוכיחה מיד כי שחקן-הכרעה הגיע למכבי חיפה. סבע, שראה משהו בקריירה שלו וטען כי חלום חייו היה לשחק במכבי חיפה, הוא גאון-כדורגל בקנה- מידה ישראלי.
 
שליטה מעולה בכדור, בעיטת פצצה, חוכמת משחק ומה לא. אמנם קצת העלה במשקל , לטיפול מחלקת התזונה וצריך עוד להתחבר  לחבריו החדשים, אך יכול להזיז דברים. ג'אבר בעל הכושר הגופני המדהים, וכישרון גדול, הראה לפתע שלמכבי חיפה יש מרכז שדה. גם גוני נאור שהצטרף בדקות הסיום, השלים שלישיית רכש טובה. השאלה מה קורה לעלי מוחמד, שרי, אבו-פאני ואצילי שנראה כאילו משהו מציק לו. מה קרה לשחקנים שהביא לחיפה עד המשבר, 11 ניצחונות רצופים?

המשחק הקרוב מול קרית-שמונה של ניר ברקוביץ'. וגם המשחק הזה , לא הולך להיות קל. זה חובה בו לצאת לדרך חדשה-ישנה. מבחן אמיתי.

עומר אצילי- מלך השערים של האלופה בתקופה חלשה צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

נושאים קשורים: מכבי חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *