השר איתמר בן גביר על מבצע "המיליארד השחור": "ידה הארוכה של משטרת ישראל תשיג את הפושעים"

| עודכן: פברואר 8, 2023


השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר קיים הבוקר ישיבה מיוחדת במטה הצפוני של המשטרה, על מבצע "המיליארד השחור", בו נעצרו חברים במשפחת הפשע "אבו לטיף" ורכוש רב הוחרם.

לאחר הדיון אמר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר:

שאפו למשטרת ישראל, שאפו למפכ"ל, שאפו למפקד המחוז ולכל הקצינים, עד אחרון השוטרים שהשתתפו במבצע החשוב הזה.

ידה הארוכה של משטרת ישראל תשיג את הפושעים במוקדם או במאוחר.

העבודה היא חשובה, אבל צריך לומר את הדברים ביושר, זה לא שהאירוע עכשיו, שהוא חשוב מאוד והמעצרים שנקווה שישאו פרי לכתבי אישום ותפיסת המכוניות והרכוש, יחסלו לגמרי את הפשע.

יש כאן מאבק שלא יגמר במבצע החשוב הזה ואני מצפה ויודע שהמשטרה מסוגלת, יום יום, להילחם בפשיעה בשביל כולנו, בשביל הילדים של כולנו.

יש כאן משימה למשטרה, להמשיך, לא לעצור, לא לנוח על זרי הדפנה אלא להתקדם עוד ועוד כמו שהמשטרה יודעת ויכולה.

יש לנו מפכ"ל מעולה, מפקד מחוז מצוין, קצינים נפלאים, שוטרים מסורי נפש, תמשיכו, תמשיכו!

וכן, יש כאן גם משימה לשר לביטחון לאומי אני מחויב להביא לכם את המשמר הלאומי, להביא לכם עוד תקנים, עוד משכורות, כדי להילחם בפשע הזה.

כל הזמן שואלים אותנו יש כאן אירוע כזה ואירוע כזה, המשטרה צריכה יותר שוטרים. אין מצב שעם שבע ניידות בבאר שבע או עשרה שוטרים בגדרה, נחסל את הפשע ולאורך השנים טיטאו את הנושאים הללו מתחת לשולחן. רצו שהמשטרה תתמודד לבד.

המשטרה לא תתמודד לבד, יש לנו שר לביטחון לאומי שמחוייב לתת כתף למשטרה ולעמוד על הדרישות הכל כך מהותיות.

חברים, הדרישות הללו זה בשביל הילדים של כולנו, בשביל של כולנו נוכל להמשיך ללכת ברחוב בביטחה.

יישר כוח גדול, העברתם מסר חשוב לפשע, אבל בעוד דקה צריך להמשיך את המלחמה, אסור לעצור אפילו לא לדקה, כי את הפשע צריך למגר, הפשע ממשיך ואנחנו צריכים לגבור עליו כמה שיותר מהר."

צילום: דוברות המשטרה

כוחות משטרה רבים פשטו הבוקר על יעדים של ארגון הפשיעה "אבו לטיף" המכונה 6006 במסגרת חקירה שחשפה העלמות מס במליארד ₪ וזכתה לכינוי המיליארד השחור.

עד כה נתפסו 28 רכבים בהם רכבי יוקרה(למבורגיני ומרצדס מייבאך) בשווי כולל המוערך במיליוני שקלים.

כמו כן נתפסו מיליון וחצי שח במזומן וצ׳קים בשווי כולל של עשרות מליוני שקלים. בנוסף נתפסו מעל 80 חשבונות בנק ומעל 50 יח׳ במקרקעין.

בחקירה הסמויה לקחו חלק חוקרי פקיד שומה חיפה והצפון ברשות המסים, הרשות להלבנת הון, רשות שוק ההון, כונס נכסים ואפוטרופוס הכללי והיא לוותה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה

הפשיטה בוצעה בעקבות חקירה סמויה של היחידה המרכזית במחוז צפון שנערכה במשך כשנה ובמסגרתה גובשה תשתית ראיתית כנגד אנשי ארגון הפשיעה הגדול במדינה. על פי החקירה הארגון היה מעורב במקרי סחיטה ועושק של אזרחים ובעלי עסקים בצפון.

ראשי הארגון חשודים בעבירות כלכליות וביניהם העלמות מס בהיקף של מאות מיליוני שקלים ומעורבות בארועי אלימות רבים ובכללם רצח.

כ-700 שוטרים,לוחמי משמר הגבול,יחידות מיוחדות וגורמי אכיפה השתתפו היום לפנות בוקר בפשיטת הענק.

21 חשודים בניהם בכירי הארגון נעצרו בבתיהם.

בימים הבאים צפויים מעצרים נוספים.

בפעילות לקחו חלק חוקרי פקיד שומה חיפה והצפון ברשות המסים והיא לוותה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה

צילום: דוברות המשטרה

שמו של ארגון "אבו לטיף" נקשר בפעילות עברינית ענפה בכל אזור צפון הארץ, הארגון פעל בגביית דמי חסות, מעורבות במכרזים ציבורים, השתלטות על עסקים, סחיטה, ארועי אלימות וירי רבים ועל פי החשד קשורים למקרי רצח אכזריים בשנים האחרונות.

מחוז צפון מנהל מאבק ממושך בארגון ששיאו בקרב יריות שהתרחש לפני שנה וחצי ובו נהרג אחד מחברי הארגון מירי השוטרים בישוב מעאר. לפני כחודשיים נפגע קשה חבר ארגון נוסף בקרב ירי מול השוטרים באותו ישוב.

הארגון הוא יעד של מחוז צפון בשנים האחרונות, במהלך המאבק בארגון, ובשל החשש של אזרחים להתלונן, שוטרי מחוז צפון התחזו לקבלנים על מנת שיהיו הם בעצמם מטרה לסחיטה. לפני כשנה הושגה פריצת דרך שהביאה לגיבוש תשתית ראייתית כנגד בכירי הארגון, חברים בארגון, גורמים שסייעו להם בהלבנת כספים.

בחקירה הסמויה לקחו חלק חוקרי פקיד שומה חיפה והצפון ברשות המסים, הרשות להלבנת הון, רשות שוק ההון, כונס נכסים ואפוטרופוס הכללי והיא לוותה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה

מפקד מחוז צפון, ניצב שוקי תחאוכה:

זהו יום היסטורי חשוב בלחימה בפשיעה המאורגנת במדינת ישראל.
אני מבקש להודות לימ״ר מחוז צפון על היצירתיות יוצאת הדופן והאומץ במבצע המורכב הזה.
הערכה רבה לפרקליטות המדינה על הליווי המקצועי.
למפכ״ל המשטרה על הקצאת מיטב האמצעים המיוחדים ועל הגיבוי המלא סייעו להצלחת המבצע.
תודה לשר לבטחון לאומי על הגיבוי והתמיכה.
המלאכה מרובה,לכן נדבר פחות ונעשה יותר לריסוק ארגוני הפשיעה.

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי:

"זיהינו את הארגון הזה כמחולל הפשיעה העיקרי בצפון וסימנו אותו כמטרה, פיקוד המשטרה נתן למחוז צפון עזרה וסיוע מקיף ולאחר כשנה של חקירה מורכבת ויצירתית בה עבדה המשטרה בשיתוף הפרקליטות ומס הכנסה השיגו שוטרי מחוז צפון די ראיות על מנת להפליל את בכירי הארגון.

אנחנו ממשיכים לפעול כנגד יעדים נוספים בכל רחבי הארץ. מצב בו ארגוני פשיעה מעורבים בפעילות כלכלית נרחבת כל כך, תוך חדירה לרשויות המקומיות הוא איום ממשי על שלטון החוק."

צילום: דוברות המשטרה

נושאים קשורים: משטרת ישראל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *