הפגנה נגד יוקר המחיה התקיימה הבוקר בנהריה

| עודכן: ינואר 3, 2023

צילום: דוברות ההסתדרות

המפגינים הרבים, בהם אזרחים, עובדים וגמלאים מפגינים בצומת שבדרך העצמאות וקוראים "די! יקר לנו פה". ההפגנה היא חלק מגל המחאה הארצי של ההסתדרות נגד יוקר המחיה.

"העובדים יצאו לרחוב. חייבים להעלות את השכר", קוראים המפגינים.
הישראלים ממשיכים לצאת לרחובות כדי לומר "די!": היום (ג') בשעה 12:00 בצהריים, נערכה בנהריה הפגנה במסגרת גל המחאה הארצי שמובילה ההסתדרות נגד יוקר המחיה בישראל. ההפגנה התקיימה ברחבת ההסתדרות בנהריה (דרך העצמאות 1) והייתה פתוחה לקהל הרחב, כמו גם לסיקור תקשורתי. להפגנה הגיעו רבים מתושבי ותושבות נהריה והסביבה, יחד עם עובדים וגמלאים מהאזור.

צילום: דוברות ההסתדרות

ההפגנה ממשיכה את גל המחאה הארצי של ההסתדרות נגד יוקר המחיה שבמסגרתו נערכו הפגנות בחיפה, באשדוד, ברמלה ובאשקלון, זאת בקריאה לממשלה הנכנסת לאמץ את תכנית ההסתדרות לטיפול ביוקר המחייה ולהפעיל תכנית חירום להפחתת העלויות.

המפגינים לוו בנציגי ההסתדרות במרחב ובאנשי אגף ההתאגדות, והניפו שלטים שעליהם נכתב בין היתר "די! שכר המינימום לא מספיק לקיום מינימלי", "די! נמאס לנו לשלם את המחיר", ו"די! חייבים לדאוג להעלאת קצבת הזקנה".

יודגש כי על אף שהמאבק הנוכחי מופנה  למקבלי ההחלטות, ההפגנות לא יישאו אופי פוליטי. שכן ההשפעות של עליית האינפלציה, גל ההתייקרויות במשק, שחיקת שכרם של העובדים והעוני שנגזר על הגמלאים – אינם סוגיה של ימין ושמאל והם משפיעים על הכיס של כולנו. מאבק הדי! הוא מאבק חברתי, ומשתתפי ההפגנות – העובדים, הגמלאים, הוועדים והאיגודים המקצועיים – ישקפו את כל גווני החברה הישראלית.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אנחנו ממשיכים לצאת לרחובות, מימין ומשמאל, דתיים וחילוניים, עובדים וגמלאים – ודורשים מהממשלה החדשה לפעול להפחתה מיידית ביוקר המחייה. לא נהסס לפעול עד שנראה הירתמות אמיתית של מקבלי ההחלטות ופתרונות שיסירו את החרב הכלכלית שמונפת על החברה הישראלית". 

צילום: דוברות ההסתדרות

נושאים קשורים: ההסתדרות החדשה, נהריה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *