ניתוח חדשני להחלפת ברך באמצעות הרובוט המתקדם בעולם בבית חולים אסותא בחיפה

| עודכן: ינואר 1, 2023

רובוט ג'ונסון באסותא צילום: דיגיט

הרובוט מייתר את הצורך בהדמיית CT לפני הניתוח ובכך חוסך קרינה למטופל

מרבית המנותחים עשויים לעמוד על רגליהם בתוך שעות ספורות אחרי הניתוח, ואף להשתחרר הביתה באותו יום

נתון גבוה במיוחד: 70% מהישראליים מעל גיל 50 סובלים מבעיות ברכיים

מנהל אסותא חיפה ד"ר מורשד פרחאת : "הפתרון הרובוטי מהווה צעד חשוב נוסף במימוש אסטרטגיית החדשנות של אסותא"

הרובוט VELYS, של דפיו סינתס, חברת האורתופדיה של ג'ונסון אנד ג'ונסון, מוגדר בקהילה הרפואית כפורץ דרך. הרובוט החדשני וקטן הממדים, מאפשר לכל מנתח להתאים את שיטת הניתוח האישית שלו כאשר הניתוח מבוצע בשליטתו של המנתח. השימוש בו מתבצע ללא צורך בהדמיית CT לפני הניתוח. כך נחסכת חשיפה מיותרת לקרינה למטופלים. 

כיצד פועל הרובוט? 

הרובוט החדש מסייע למנתחים לתכנן ולבצע באופן מדויק ניתוח החלפת מפרק ברך מלאה, באמצעות התאמה ומיקום של השתל על גבי העצם וביחס לרקמות הרכות, כל זאת, ללא צורך בביצוע הדמיה טרום ניתוחית. ההחלמה מניתוחי רובוט מהירה יותר והשורה הגדולה היא הדיוק בביצוע.

נתון גבוה במיוחד: 70% מהישראלים מעל גיל 50 סובלים מבעיות ברכיים – רובוט מתקדם מהדור החדש משולב עם מנתח מומחה,  מסיר חסמי-חשש רבים

סקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה עבור "אסותא" לפני מספר חודשים (2022)  קובע כי 70% מהישראלים מעל גיל 50 סובלים מבעיות ברכיים, 75% מתוכם הודו כי הכאבים מגבילים אותם ברמות שונות בחיי היומיום , ו- 42% מהסובלים אמרו שהניתוח החדשני, יקל עליהם את ההחלטה לעשות ניתוח.

ד"ר מורשד פרחאת הוסיף  : "הרובוט מהווה פתרון טכנולוגי מתקדם, שמסייע למטופלים רבים שסובלים מכאבים ומייתר את הצורך לחפש אחר פתרונות במרכז. הדבר ממחיש את עוצמת אסותא ומסייע בצמצום פערים בין תושבי הצפון והמרכז".

מנכ"ל אסותא מרכזים רפואיים, גידי לשץ אמר: " הפתרון הרובוטי מהווה צעד חשוב נוסף במימוש אסטרטגיית החדשנות של אסותא לקידום המצוינות הרפואית בישראל ונדבך בהענקת סטנדרט הבריאות הגבוה שלנו למטפל ולמטופל. הרובוט החדש שפועל גם באסותא ברמת החייל ובבאר שבע, מסייע לאוכלוסייה גדולה של מטופלים החוששים או נמנעים מביצוע ניתוח החלפת ברך, כמו גם למנתחים – להם מתאפשר לבצע ניתוח מדויק ויעיל יותר".

נושאים קשורים: בית חולים אסותא חיפה, משרד הבריאות


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *