בית החולים "הנקי ביותר מזיהומים"

דו"ח משרד הבריאות קובע: המרכז הרפואי בני ציון, מדורג במקום הראשון בארץ בקטגוריה "הנקי ביותר מזיהומים". מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון, ד"ר אוהד הוכמן: "אנו רואים בבטיחות המטופל ערך עליון, ופועלים כל העת על מנת לשפר את איכות הטיפול והשירות הניתן להם".

| עודכן: מרץ 27, 2024

המרכז הרפואי "בני ציון". צילום: ניר קופלר

דו"ח משרד הבריאות לשנת 2023 שפורסם היום (ד') קובע כי המרכז הרפואי בני ציון בחיפה, מדורג במקום הראשון בקרב בתי החולים הבינוניים הממשלתיים, מבחינת רמות הזיהום הנמוכות ביותר.

ממצאי הדו"ח, מדגישים את התגייסות והירתמות כלל העובדים לנושאי מניעת הזיהומים הנרכשים בבית החולים, כאשר הצוותים הרפואיים הסיעודיים והמשקיים פועלים בדבקות ובמסירות רבה על מנת להבטיח סביבה טיפולית נקייה ובטוחה עבור כלל המטופלים והמאושפזים בביה"ח.

מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר אוהד הוכמן:״ההישג המרשים שלנו בהובלה זו השנה הרביעית ברציפות בקטגוריית בתי החולים הבינוניים הנקיים מזיהומים, הינו תולדה של התגייסות כלל עובדי ביה״ח והירתמותם לנושא קטיעת שרשרת הזיהומים הנרכשים בביה״ח, נושא המובל ע״י היחידה למניעת זיהומים ומחלות זיהומיות בראשותה של ד״ר מירית הרשמן סרפוב והמפקחת האפידמיולוגית תמי בומרד. אני מבקש להודות ולהביע את הערכתי הרבה לכלל עובדי בית החולים על הישג חשוב זה. אנחנו מחויבים להמשיך בדרך זו גם בשנה זו."

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ולמניעת זיהומים במרכז הרפואי בני ציון ד"ר מירית הרשמן – סרפוב: "המלחמה בזיהומים ובמניעתם היא שגרת יומנו. רק באמצעות עבודת צוות קשה ואינטנסיבית , מחויבות לנושא והטמעתו ניתן להצליח במניעת שרשרת העברת הזיהומים ולהוביל לשמירת בטיחות המטופלים. לצוות היחידה למניעת זיהומים מגיע יישר כוח על העבודה הנחושה והמקצועית".

יצוין כי דו"ח חיידקי ההתראה, הנערך על ידי היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות, בודק את שיעורי ו/או מספרי הזיהומים בבתי החולים בישראל. הדו"ח מתמקד בקבוצת חיידקים עמידים לתרופות אנטיביוטיות רבות, אשר ידוע כי מקום רכישתם לעיתים קרובות הוא בבתי החולים.

מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון, ד"ר אוהד הוכמן (צילום: מיכה בריקמן)

נושאים קשורים: משרד הבריאות, המרכז הרפואי בני ציון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *