שרי כבר מצא את האפיקומן ועשה סדר ראוי בקלאסיקו הישראלי

| עודכן: אפריל 12, 2022

צ'רון שרי עם שער שיוויון חשוב צילום: אסף פטוקה

בערב אחרי כניסת האבל של ברק בכר על מות אחיו, מכבי חיפה עשתה צעד חשוב לקראת האליפות ה-14. ההימור של גיא צרפתי הצליח, והוא התבטא על הלוח האלקטרוני בבעיטה חופשית בדקה ה-93. האלופה גילתה בגרות מנטלית שהתבטאה לא רק רק בפעולה האינדיבידואלית של שרי, אלא בהסתערות הנחושה על שער מכבי ת"א במצב פיגור בתוצאה

בתוספת הזמן, הדקה ה-93 עבור הדיוק, צ'רון שרי ניגש אל הכדור לבעיטה חופשית מ-18 מ' מול שער מכבי ת"א.  הצהובים הובילו אז 0:1. ההפרש בין חיפה לבאר-שבע  עמד על 7 נקודות כשנותרו עדיין 7 משחקים לסיום. כלומר, סיכוי נפלא לאליפות מספר 14 והשנייה ברצף אבל עדיין בלי תעודת ביטוח.
 
25 אלף צופים בבלומפילד. שרי גייס את מגוון היכולות שהחשובות בהן טכניקה מהוקצעת וקור-רוח מקפיא. שום דבר לא הפתיע, מה שמראה על רמת האמון בו, כשהכדור נחת בפינה השמאלית של דניאל פרץ. מגמת האליפות הפכה תוך בעיטה מדויקת אחת הפכה לכמעט-כמעט אליפות. ואם תרצו, מעשית, אישור האליפות שלמענה עובדים עונה שלמה. 1:1

עוד לפני המשחק ידענו את הנושא המרכזי. היעדרות מאמן מכבי חיפה ברק בכר, בגלל מותו המצער של אחיו זוהר. עוזרו, גיא צרפתי הממלא תפקיד חשוב באימונים, לא היה צריך לשנן חומר חדש ומיוחד לקראת הבכורה שלו, נוכח הנסיבות, כאיש המרכזי על הקווים. במהרה התברר כי צרפתי ובכר חושבים כדורגל בראש אחד הרי בלעדי זאת לא היו יכולים לעבוד ביחד.

שנית, סביר שברק נטל  חלק בביתו בתכנון. לירוקים היו 3 מטרות ליום שני בערב בבלומפילד המחודש. הראשונה, כמובן, לנצח ולהבטיח אליפות. השנייה, לנצח בבלומפילד את מכבי ת"א אחרי 11 שנה. השלישית, לנצח בקלאסיקו. יהיה אשר יהיה, מכבי ת"א מול מכבי חיפה ב-40 השנים האחרונות, הוא תמיד מפגש קלאסיקו _ ובמיוחד כאשר שתי הקבוצות מדורגות בשלישיה הראשונה. ניצחון לחיפה, היה ממלא גם את שתי המטרות.

מאוויס צ'יבוטה- הכניסה שלו שינתה את המשחק במחצית השנייה צילום: אסף פטוקה

רק חסר לכבוד של ת"א, להיות זו שבאצטדיונה ועל חשבונה, תחגוג חיפה אליפות. חיפה לא בשיא היכולת,  אבל בשלבים שבהם פיגרה,  הוכיחה בגרות מנטלית. לא רק בזכות השוויון שרי, שהושג בפעולת יחיד, אלא באירועים שקדמו. צרפתי שהפעיל את כל הכלים כדי לייצר מכבש על שערו של פרץ, ראה את הירוקים מפעילים לחץ כבד.

במיוחד הרשימה החזרה הטובה של דוניו לעניינים ואחרי פציעה, וגם מאוויס צ'יבוטה השתפר בהשוואה למשחקים. קודמים. העבירה של דן גלזר קשר ת"א הייתה ביטוי ללחץ הזה. שרי, בשערו השביעי העונה, במצב של מאני-טיים, הביא לידי ביטוי את הלחץ ללוח התוצאות האלקטרוני. צרפתי, או צרפתי פלוס בכר, הרוויח(!) בחילופים אחרי פיגור ה-1:0. אמנם ההגנה, שגם היא תצטרך לעבור הקיץ שדרוג אם וכאשר חיפה רוצה להשתפר, עמדה בסכנה גדולה עוד יותר עם היחלשותה אבל זהו טבעו של הימור.
כשת"א החמיצה, היא הרגישה כי היתרון השברירי שלה בסכנה. בסופו של דבר שילמה את המחיר.

הנכון, שהמשחק הזה עשוי להיזכר בעיקר בזכות שחקן של היריבה. אוסקר גלוך, 18, החידוש של מאמן ת"א קרסטאיץ', שגם הבקיע, רמז כי בשנים הבאות יוכל להיות האיום של הצהובים על ירוקי חיפה. כישרון יוצא מהכלל. מצד שני, למי שלא ידע, לת"א כבר היה שחקן שהבקיע שני שערי ניצחון 0:1 עבור מכבי ת"א, בשתי בכורות, בן לוז, לקרת סוף הניינטיז אבל במהלך הזמן, גם בגלל פציעה, הפוך לשחקן שנעים לצפות במשחקו, אך לא הבורג שייצר עליונות לת"א. נחכה ונראה.

השורה התחתונה של הקלאסיקו הזה, היא היכולת והגרות של מכבי חיפה כמעט להבטיח את האליפות ה-14 בתוך פחות מ-40 שנה. שרי מצא את האפיקומן לפני לילה הסדר ועשה סדר.

גיא צרפתי, החילופים שעשו שינו את המשחק של הירוקים צילום: אסף פטוקה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *