לראשונה בארץ: מכון לבדיקות MRI שמופעל ע"י בי"ח אסותא חיפה וזמין עבור חברי מכבי שירותי בריאות

| עודכן: פברואר 24, 2022

משמאל לימין, ד"ר גדי בן ארי, סגן מנהלת רפואית של מכבי בצפון, ד״ר מורשד פרחאת, מנהל בית החולים אסותא חיפה צילום: דוברות מכבי

צפו: מכשיר ה-MRI הונף לקומה השלישית בקניון הסינמול בחיפה, לקראת פתיחת מכון MRI  ראשון מסוגו בקהילה. צפוי לבצע למעלה מ-1,000 בדיקות בחודש ויפעל בזמינות 24/7

מכבי שירותי בריאות בשיתוף פעולה עם 'אסותא מרכזים רפואיים'  ממשיכה להנגיש את פריסת שירותי הרפואה בקהילה, ובימים אלה מתכוננת להשקת המכון החדש לבדיקות MRI לרווחת תושבי חיפה והצפון. השירות מיועד לחברי מכבי באזור הצפון ויופעל ע"י בית חולים אסותא חיפה. במכשיר החדשני, בעל יכולת לנשיאת משקלים גבוהים (עד 250 ק"ג) יבוצעו מרבית  הבדיקות לרבות עמוד שדרה, שד, ראש, בטן ועוד, כל זאת במימון מלא של מכבי שרותי בריאות וכנגד טופס התחייבות והפניית רופא. 

צילום: Digital Motion

במבצע לוגיסטי מורכב, הונף לקומה השלישית בקניון סינמול בחיפה, מכשיר MRI  של חברת SIEMENS, במשקל של 6 טונות, על ידי מנוף הרמה בעל כושר נשיאה של 300 טון מאזור החנייה של הקניון. הכנסת המכשיר התבצעה דרך פתח ייעודי שהוכן בגג מתחם ה-MRI,  לקראת הקמתו של מכון MRI קהילתי חדיש וראשון מסוגו בארץ.

הקמתו של המכון, אשר ייחנך בשבועות הקרובים, מהווה בשורה פורצת דרך לרפואת הקהילה ולחוויית המטופל. מדובר בהנגשה משמעותית לבדיקה החשובה המהווה כלי אבחוני חיוני במרבית הבירורים הרפואיים. בשירות זה, תונגש הבדיקה למטופלים בזמינות תורים גבוהה של 24/7 לצורך פענוח ומתן תשובות בזמן מהיר. המכשיר צפוי לבצע למעלה מ-1,000 בדיקות בחודש.

ד"ר גדי בן ארי, סגן מנהלת רפואית של מכבי בצפון: "מדובר בבשורה אדירה לתושבי הצפון. הודות לשיתוף הפעולה עם אסותא, חברי מכבי הזקוקים לשירותי MRI ייהנו מחוויית מטופל במכון החדיש, ימנעו מהגעה מיותרת לאזורים מרוחקים ויוכלו לקבל מענה מקצועי ונגיש בזמינות מיטבית. אנו נמשיך לשאוף ולהעניק רפואה חדשנית ומתקדמת".

ד״ר מורשד פרחאת, מנהל בית חולים אסותא חיפה: "חנוכת המכון החדש מהווה נדבך חשוב ביישומה של אסטרטגיית איכות השירות וחוויית המטופל באסותא, בכל רחבי הארץ ובפרט עם פתיחת המכון החדש. אני מודה לכל הצוות שעסק בפרויקט המורכב והחשוב ומאחל לכולם בהצלחה".

צילום: דוברות מכבי


תגובה אחת על “לראשונה בארץ: מכון לבדיקות MRI שמופעל ע"י בי"ח אסותא חיפה וזמין עבור חברי מכבי שירותי בריאות”

  1. שלום להנהלת בית החולים אסותא חיפה מחלקת MIR

    ברצוני לציין כמה פרטים על הרופאים בMIR שעבדו בתאריך 2.9 23 שעה 22.30 קבלת פנים מדהימה יחס אנוש מקסים מקצועים היחס החם שהשרו באוירה נעימה לפני הבדיקה ואחרי חייבת לציין את שמות הרופאים ד"ר מהדי חייב אם אני מזהה נכון את כתב ידו
    מחמוד כיוון ועלי אבו רייאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *