נעים להכיר: רופא ילדים חדש הצטרף למכבי בטירת הכרמל

| עודכן: פברואר 21, 2022

ד"ר אסף צילום: דוברות מכבי

ד"ר רועי אסף (42)  מומחה לרפואת ילדים, הצטרף לצוות הרפואי של 'מכבי שירותי בריאות' בטירת הכרמל ולצוות אשפוזי היום של מכבי בחיפה

ד"ר אסף, בוגר ביה״ס לרפואה בטכניון (MD PhD) רופא מנוסה שהגיע מבית החולים לילדים ׳ספרא׳ בתל השומר ושימש בשנים האחרונות כרופא ילדים בקופות חולים.

"בחרתי בהתמחות ברפואת ילדים משום שהוא משלב עומק רפואי ומדעי עם מגע אנושי ויכולת להשפיע על בריאות האדם מראשית חייו. רפואת הילדים מקיפה בעיות ומצבים רפואיים רבים ומגוונים ובגילאי לידה עד בגרות. זו אחת הסיבות שאין רגע דל בעבודה.  תמיד אהבתי את העבודה במרפאות הקהילה עוד מתקופת בית הספר לרפואה. הרגשתי את החשיבות שיש לרופא המטפל שמכיר את הילד ומשפחתו.  בשנים האחרונות בעקבות עבודתי במרפאות החלטתי להקדיש את חיי המקצועיים לבסס ולפתח את מעמדו ותפקידו של רופא הילדים בקהילה ולהשפיע על איכות השירות הרפואי בקהילה, מחוץ לבתי החולים. אני מביא בארגז הכלים שלי שנות ניסיון במרכז רפואי גדול כמו 'שיבא' בטיפול בילדים עם מצבי חולי קשים ומורכבים. בנוסף שנות ניסיון ברפואה ראשונית וניהול מצבים חריפים או כרוניים בילדים. רכשתי הכשרה וניסיון רב בהתפתחות הילד, רפואה מונעת ובמצבים רפואיים שכיחים בקהילה"

בנוסף, ד"ר אסף מאמין שבמרפאות הקהילה צריכים לעבוד רופאים מקצועיים ומחויבים לאוכלוסייה אותה הם משרתים. "לרופא הילדים יש תפקיד מרכזי בניהול הבעיות הרפואיות של מטופליו לכן אני מקפיד להיות בקיא ומעודכן בכל התחומים בהם אני נתקל במרפאה. כשאני מעביר את שרביט הטיפול לרופא יועץ מתחום מסוים או לבית חולים אני תמיד דואג להישאר מעורב ומעודכן ולתרום מניסיוני והבנתי לבעיות.  ההיכרות הטובה עם המטופל, הרקע הרפואי שלו והרקע המשפחתי משפיעים על יכולת האבחנה בזמן ובמדויק של בעיות רפואיות חדשות.

לכן, עבור המטופלים וההורים, יחסי אמון עם רופא הילדים יכולים לחסוך טרטור והוצאות ומאפשרים אבחון וטיפול טוב יותר לילדים"

לסיכום, ד"ר אסף מבקש להדגיש שהוא מחויב וזמין בכל דרך למטופלים שלו. " חשוב לי להיות נגיש בכל שעות הפעילות של המרפאה, אני גם מעניק שירות מהבית ובאונליין על מנת לשמור על רצף הטיפול ואיכות השירות הרפואי לילדים. אני נרגש להתחיל לעבוד בטירת הכרמל ומאחל לילדים, למשפחות ולעצמי שנים של עשיית טוב וקידום בריאות"

רונית חיון, מנהלת מכבי בטירת הכרמל: "אני שמחה ומוקירה על הצטרפותו של ד"ר רועי אסף. רופא ילדים מומחה עם ניסיון רב, איכותי מאד, המעניק שירות אמפתי ורגיש, רואה את עבדותו כשליחות. הצטרפותו לצוות הרפואי האיכותי בטירת הכרמל, מעמיקה את השירות המעולה שניתן לחברי מכבי בטירת כרמל והסביבה"


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *