מקדמים את ראומטולוגיית הילדים בכרמל

| עודכן: פברואר 15, 2022

סעיד עם מנכ"לית הכללית רות רלבג צילום: אלי דדון

תחום ראומטולגיית הילדים בישראל נמצא בחוסר ובמצוקה קשה. במרכז הרפואי כרמל החליטו לקדם את התחום, נפתחה מרפאה ייעודית לראומטולגיית ילדים ומנהל המרפאה ד"ר מוחמד חמד סעיד יוצא כעת לחו"ל להשתלמות ייחודית בנושא, במרכז רפואי ייעודי מהטובים בעולם.

" המטרה שלנו היא לאפשר לילדי חיפה והצפון לקבל וליהנות ממגוון רחב ככל הניתן של התמחויות רפואיות ושירותים רפואיים מתקדמים ". אומר מנהל מחלקת הילדים בכרמל פרופ' גיורא פילר

כדי לקדם את השירות הייחודי לראומטולגיית ילדים במחלקת הילדים בכרמל, יצא לאחרונה סגן מנהל המחלקה ומנהל המרפאה הראומטולוגית לילדים, ד"ר מוחמד חמד סעיד להשתלמות מיוחדת בתחום המחלות האוטו-אינפלמטוריות ומחלות ראומטיות בילדים.

"אני מצפה להפיק את המיטב מתקופת ההשתלמות במרכז הרפואי בהולנד", אומר ד"ר סעיד. "אני רוצה להשביח את תהליכי העבודה במרפאה שלנו לטובת ילדי האזור ולהשתתף במחקרים עולמיים ורב מרכזיים".

ד"ר חמד סעיד יוצא להשתלמות בסיוע " קרן יאנקו " שנתרמה ע"י פרופ' יאנקו המקים והמייסד של המחלקה. הקרן תומכת ומסייעת לרופאים מומחים ממחלקת ילדים בכרמל להשתלם ולהתקדם גם באמצעות השתלמויות בחו"ל.

ד"ר חמד סעיד סיים בשנת 2008 בהצטיינות את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה בטכניון, ואת תקופת הסטאג' ביצע בבית חולים כרמל וגם אותה סיים בהצטיינות.

הוא התמחה ברפואת ילדים בכרמל ובהמשך היה מהראשונים בארץ שעוברים התמחות על בראומטולוגיה ילדים במרכז רפואי שניידר.

מתחילת 2020 מונה ד"ר סעיד לסגן מנהל מחלקת ילדים נוסף לתפקידו כמנהל מרפאת ראומטולוגיה ילדים.

מתוקף תפקידו אחראי ד"ר חמד סעיד על כל שירותי ראומטולוגית ילדים בבית החולים וכן במרחב חיפה וג"מ של שירותי בריאות כללית, הוא עוסק במחקרים והדרכת רופאים מתמחים וסטודנטים ברפואת ילדים וראומטולוגיה. כמו גם שותף ד"ר סעיד למחקרים ועבודות בתחומי ההתמחות שלו בארץ ובחו"ל.

ד"ר חמד סעיד חבר באיגוד הראומטולוגים ובאיגוד הראומטולוגים ילדים הארצי. והוא גם מרצה מצטיין בפקולטה לרפואה בטכניון.

לאחרונה סיים ד"ר חמד סעיד קורס הכשרה של העתודה הניהולית הבכירה בכללית מדובר בקורס היוקרתי ביותר בכללית ובסיומו העניקה לו את התעודה הגמר מנכ"לית הכללית החדשה הגב' רות רלבג.

מנהל מחלקת הילדים בכרמל  פרופ' גיורא פילר ברך את ד"ר סעיד עם יציאתו להשתלמות הייחודית ואמר:

" ד"ר מוחמד חמד סעיד כבר כעת מהראומטולוגים הטובים והמובילים בארץ, קלינאי בחסד, בעל ידע עצום וחוש קליני מפותח ומצטיין, וגישה מדהימה לחולים ומשפחותיהם. ההשתלמות תזניק ותשבח אותו עוד יותר, לטובת ולרווחת החולים ומשפחותיהם. 

אני מודה מוקיר ומברך את משפחת יאנקו עבור התרומה הנדיבה שתרמו לקידום ההכשרות המקצועיות של רופאי המחלקה. אני גם מודה להנהלת בית החולים שנרתמה ותרמה גם כן להשתלמות זו ", סיכם מנהל המחלקה פרופ' פילר.

מוחמד סעיד צילום: אלי דדון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *