מכבי: ערוכים לקראת חיסוני ילדים

| עודכן: נובמבר 16, 2021

ד"ר אייל פורמן צילום: דוברות מכבי שירותי בריאות

במכבי שירותי בריאות ערוכים להתחיל במתן חיסונים נגד קורונה לילדים בגילאי 5-11 באופן מידי. ראש מחוז הצפון של מכבי: "המהלך יסייע לכולנו להגן על המשפחות והקרובים לנו"

במכבי ממתינים לאספקת החיסונים, שצפויים להגיע לארץ בימים הקרובים, כשהמטרה היא לפתוח את מבצע החיסונים בהקדם האפשרי. מתחמי החיסונים יהיו פתוחים ונגישים בכל הצפון והצוותים הרפואיים כבר ערוכים ומחכים לקבל את פניהם של הילדים המתחסנים. 

מדובר בצעד חשוב במאבק הלאומי בנגיף הקורונה, שכן חיסוני הילדים יחזירו את ילדי ישראל לשגרת חיים אופטימלית, חברתית ולימודית. במכבי פועלים לקיים פעולות הסברה מקיפות על מנת להגיע לכלל האוכלוסייה ולעודד התחסנות. ובנוסף, מציעים לכל הורה שמתלבט לפנות אל רופא הילדים ולקבל מידע מהימן, כך שהבחירה תהיה מושכלת ומבוססת על נתונים ומידע אמין.

על פי הנתונים, יעילות ובטיחות החיסון בילדים מתוך תוצאות המחקר של פייזר על אלפי ילדים בגילאי 5 עד 11 שנים הראה יעילות גבוהה של כ91%, כאשר לא היו תופעות לוואי משמעותיות. יתרה מכך, החיסון אושר ע"י כלל הגורמים הרלוונטיים: FDA, CDC, צט"מ ומשרד הבריאות הישראלי.

במכבי חוסנו עד כה 74 ילדים במסגרת ועדת החריגים בגלל מצבם הרפואי. התוצאות היו טובות מאוד. אף אחד מהם לא חלה לאחר קבלת החיסון השני ולא נרשמו תופעות לוואי חריגות.

ד"ר אייל פורמן, ראש מחוז הצפון של מכבי: "מכבי, כמובילת שיעורי המתחסנים, וקופות החולים כולן, כבר הוכיחו בשנה האחרונה שהן עושות זאת בצורה הטובה ביותר. סביר שיהיו גלים נוספים ולכן חשוב שילדים בגילאי 5-11 יתחסנו כבר עתה, קודם כל עבורם ועבור בריאותם, ושנית בכדי למנוע התפתחות גל משמעותי נוסף ולאפשר שגרה בטוחה. חיסון הילדים יסייע לכולנו להגן קודם כל על ילדינו, וכמובן על המשפחות והקרובים לנו, סבים וסבתות, נשים בהריון, אנשים עם דיכוי חיסוני ועוד". 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *