״אחרי שנים רבות שאף אחד לא חשב לטווח ארוך, עכשיו עושים משהו יסודי״

| עודכן: נובמבר 9, 2021

צילום: דוברות עיריית נהריה

כך נשמעו, לא מעט ממשתפי מפגש הדיירים, היוצא דופן, שנועד לעדכן את הציבור ותושבי השכונות בהתקדמות המגה פרויקט של מובל סער בנהריה

כ-70 תושבים המתגוררים לאורך תוואי עבודות הקמת מובל נחל גולה (סער) החוצה ממזרח למערב את שכונות עמידר ורסקו, השתתפו אמש במפגש שיתוף ציבור עם נציגי הנהלת העירייה. במפגש סקר במצגת מפורטת מנכ"ל החברה הכלכלית, יניב קריאף, את התקדמות הפרויקט המתבצע על ידי משרד הבינוי והשיכון בשיתוף העירייה כולל לוחות הזמנים, צפי התקדמות הפעילות ועבודות הפיתוח עד להשלמת הטיילת שתיבנה מעל פרויקט המובל וצפי סיומו של המגה פרויקט ב- 2023. קריאף התייחס לתיאום הקיים בין הרשות לכלל כוחות הביטחון וההצלה ואף בוצעו מפגשים משותפים כחלק מתוכנית רשותית שנתית.

״אחרי שנים רבות שאף אחד לא חשב לטווח ארוך אלא רק כל פעם פלסטר, עכשיו עושים משהו יסודי״, אמרה אחת המשתתפות במפגש, במהלכו הציג ממלא מקום מנכ"ל העירייה, דודו אלחיאני בשקיפות מוחלטת, את פעולות העירייה הנרחבות שבוצעו בחודשים האחרונים בהנחיה של ראש העיר רונן מרלי, כחלק מההכנות לחורף בדגש על פתיחת ניקוזים ושוחות, טיפול, שדרוג והחלפת תשתיות תת קרקעיות רבות, הצגת תרגולי פתע עצמיים שקיימה הרשות למנהלים ועובדים וכללו מספר תרחישים הקשורים במזג האוויר.

העמקת המאגרים

בנוסף הוצגו העבודות להרחבת והעמקת מאגרי האיגום המים ממזרח לכביש 4 ומצפון לכביש 89 החדש במטרה למנוע ככל הניתן הגעת מי גשמים ממזרח העיר אל שכונת עמידר. לצד זאת, מקודמים בהתאם לתוכנית הממשלתית המאגרים לקליטת מים מגב ההר. יחיעם שערוך לקלוט 300,000 קוב, אשרת שנמצא בתכנון מתקדם וצפוי לאחר השלמת הקמתו לקלוט חצי מיליון קוב ועברון שנמצא בתכנון וצפוי לקלוט כמיליון קוב מי נגר.

בחלקו השני של המפגש, ענה מנכ"ל החברה הכלכלית יניב קריאף לשאלות התושבים בנושאים הנוגעים לפרויקט מובל סער וניתנו תשובות על ידי נציגי הרשות שנכחו במפגש. ״זה היה מפגש מאוד חשוב לנו כתושבי השכונה שרואים בחודשים האחרונים את העבודות על המובל ומנסים להבין כיצד הפרויקט הזה ישפיע עלינו״, אמר אחד התושבים. ״אני מקווה שלאחר שיסתיימו העבודות תושג המטרה העיקרית מבחינת כל אחד מתושבי עמידר וזה מניעת מקרי הצפות בחצרות הבתים ובשבילים ליד הבית״.

״קיבלנו תשובות לנושאים רבים ושמחנו לשמוע כי צפויים מפגשים נוספים״

תושב נוסף ביקש לברר האם במקביל לעבודות המובל יהיה גם שינוי בנושא הרחבת מרחבי החנייה באזור ונמסר לו כי ישנה תכנית של הרשות להרחבת החנויות לאורך רחוב ההגנה, שנמצאת בשלבי תכנון מתקדמים והתושבים יעודכנו בפרטיה.
לצד זאת ניתנו מענים בנושא דרכי הגישה אל הבתים ואל בית הספר רמז בתקופת העבודות וכן, מענה בעת חירום בהגעה למקלט ציבורי לדיירים שאין ברשותם ממ"ד. ״קיבלנו תשובות לנושאים רבים ושמחנו לשמוע כי צפויים מפגשים נוספים".
ראש העיר הנחה להציג במהלך המפגש את מפת העבודות כולל סטטוס הפרויקט ושלבי ההתקדמות והתושבים קיבלו באופן פרטני מענה בנוגע לפעולות הנעשות בסמוך לביתם כולל מפרט על הטיילת העתידית שתיבנה מעל המובל. בימים אלה העבודה מתמקדת בשני מקטעים עיקריים: בין כביש 4 לשביל האורן ובין רחוב ההגנה מערבה אל קו הטיילת הצפונית ושפת הים. הפרויקט כולו פרוס על תוואי של 1.1 ק"מ בו מונח המובל.

בכוונת הנהלת העירייה לקיים מפגשים נוספים בעתיד בהתאם לצורך בפרויקט זה כמו גם בפרויקטים נוספים.

צילום: דוברות עיריית נהריה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *