דו"ח מבקר המדינה: הוועדה לתכנון ובנייה בעיריית יקנעם בין ארבע הוועדות היחידות במדינה שיש להן סמכויות נרחבות ועמדו בקריטריונים של רפורמת התכנון

| עודכן: אוגוסט 16, 2021

צילום: דוברות עיריית יקנעם

הוועדות הנוספות הן מת"א רעננה ויבנה

רק 17% מכלל הועדות בארץ עמדו בקריטריונים.

דו"ח מבקר המדינה שפורסם לאחרונה ואשר עסק בין היתר ברפורמה בחוק התכנון והבנייה שידועה גם כתיקון 101 ואשר באה במטרה לייעל את פעילות ועדות מינהל התכנון, ובעיקר את פעילותן של הוועדות המחוזיות קובע שרק 17% מהרשויות המקומיות עמדו בקריטריונים.

על פי תיקון 101 על מנת להפחית את העומס של הוועדות המחוזיות יקבלו רשויות עירוניות שיש להן תכנית מתאר כוללנית ואשר עומדות בקריטריונים מסוימים של איכות, סמכויות של ועדה מחוזית. הוועדה המקומית ביקנעם קיבלה את הסמכתה כבר ב- 2013.

מהדו"ח עולה שרק 22 רשויות מתוך 131 שהן 17% נמצאו ראויות להסמכה. מתוך ה-22 רק לארבע, וביניהן יקנעם יש סמכויות נרחבות. שאר הערים הן: רעננה, יבנה ותל אביב יפו.

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ביקנעם קיבלה את הסמכתה על ידי שר הפנים בשנת 2013. שר הפנים דאז, גדעון סער כתב לראש העיר, סימון אלפסי שהוא מאשר את הסמכת הוועדה מתוקף סמכותו עקב היותה: "מקיימת באופן מקצועי ויעיל מערכת תכנון ומערכת אכיפה של הוראות חוק התכנון והבנייה".

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"תחושה של סיפוק גדול. על אף העובדה שהוועדה ביקנעם היא צעירה יחסית היא לא מפסיקה להצטיין ומגיעה לעוד ועוד הישגים שהמשמעות היא התייעלות ומתן שירות יעיל ואיכותי לתושבים. להיות בין ארבע הערים היחידות שלוועדה שלהן יש סמכויות נרחבות והיא עומדת בקריטריונים שרק 17% מכלל הרשויות עומדות בהן מוכיח שנעשית כאן עבודה מקצועית לעילא ולעילא, ואנו גאים בכך. אני מודה לאדריכלית הוועדה ולכל צוות הוועדה על פועלם הרב והמקצועי לרווחת תושבי העיר".

מהנדס העיר, אדריכל מייק סקה:

"תחושה של שליחות מלווה אותי ואת צוות המקצועי של הועדה המקומית יקנעם, סיפוק גדול להיכלל ברשימת הועדות המובילות בארץ."

אדריכלית העיר, אדריכלית, אניטה שטיבלמן:

"כבוד גדול להיות בין הוועדות המצטיינות והמקצועיות, לעמוד בקריטריונים של איכות וקידום הליכי תכנון".


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *