עיריית חיפה החלה פיילוט להסעת תושבים, המתניידים באמצעות כסאות גלגלים אל חוף הים באמצעות שאטל המותאם לנכים

| עודכן: אוגוסט 12, 2021

צילום: ענת סולומון דוברות עיריית חיפה

במסגרת מדיניות עיריית חיפה, להנגשת דרכי ההגעה אל חופי הים לכלל הציבור ופניות רבות שנעשו לעירייה מצד תושבים, הנחתה ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, להתחיל בביצוע מהלך ניסיוני (פיילוט), להסעת תושבים, המתניידים באמצעות כיסאות גלגלים, אל חוף היום, באמצעות שאטל (רכב הסעה) המותאם לנכים.

הוצאת המהלך אל הפועל נעשתה בהובלת מנכ"ל העירייה, אוהד שגב, יחד עם מנהל אגף החופים בעירייה, חיליק אמסלם והבוקר בשעה 11:00 יצאה ההסעה בפעם הראשונה, כשעליה שניים מתושבי העיר, המתניידים בכיסאות גלגלים, בדרכה אל חוף "זמיר".

עם הגעתם לחוף, סייעו להם עובדי אגף החופים, שהמתינו לבואם, לעשות שימוש באמצעי ההנגשה השונים הקיימים בחוף, לרבות בכיסאות הגלגלים הצפים שנרכשו רק לאחרונה, המאפשרים כניסה ושהייה במי הים.

לאחר שישהו בחוף מספר שעות, יוחזרו השניים אל בתיהם באמצעות הרכב שהוקצה עבורם.

השירות החדש יפעל, כאמור, באופן ניסיוני, עד לסוף חודש אוגוסט, במשך שלוש פעמים בשבוע – בימים ראשון, שלישי וחמישי, בתיאום מראש. במהלך שלב הפיילוט יפעל השירות בשכונות החוף בלבד, אולם במידה והדרישה לשירות זה תגדל, תפעל העירייה להרחבתו בעונת הרחצה הבאה גם עבור שכונות נוספות.

חיליק אמסלם, מנהל אגף החופים בעיריית חיפה: "עיריית חיפה משקיעה משאבים ומאמצים רבים, על מנת להרחיב כל העת את פרויקט הנגשת החופים. המשימה עדיין לא הושלמה ועל כן נמשיך במאמצים אלו מתוך רצון לאפשר לכל אחד לבלות במידה שווה בחופי הים הנפלאים של חיפה".

צילום: ענת סולומון דוברות עיריית חיפה


תגובה אחת על “עיריית חיפה החלה פיילוט להסעת תושבים, המתניידים באמצעות כסאות גלגלים אל חוף הים באמצעות שאטל המותאם לנכים”

  1. עם כל הכבוד, אין פה במה להיתגאות. העיר אמורה להיות מונגשת לנכים ככה שיוכלו להגיע לאן שהם רוצים מתי שרוצים, בדיוק כמו אנשים בריאים ללא צורך להיסתמך על שאטל של העירייה. עצם זה שיש צורך בשרות כזה, בשנת 2021 זה בושה לעירייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *