עיריית חדרה הוציאה צו סגירה מידי למצוק 'בית חנקין'

| עודכן: אוגוסט 8, 2021

צילום: דוברות עיריית חדרה

במסגרת הליך ניטור ארצי שביצעה החברה הממשלתית להגנת מצוקי החוף נתגלה כי המצוק החופי באזור בית חנקין אינו יציב וכי קיימת סכנה למבנה המסעדה ולבאי המקום | בהתאם לכך הוציאה עיריית חדרה הנחייה להפסקת פעילות במקום, במקביל לקידום ביצוען של עבודות לחיזוק וייצוב המצוק החופי במקטע זה.

החברה להגנת מצוקי החוף, שהנה חברה ממשלתית הפועלת בכפוף למשרד לאיכות הסביבה והוקמה במטרה לנטר, לתכנן ולהקים הגנות על המצוקים בחופי הים התיכון, מבצעת ניטור מתמיד במצוקי החוף. בבדיקתה האחרונה, נתגלה כי מצוק החוף באזור מסעדת בית חנקין מציב סכנה ממשית לחיי אדם וליציבות מבנה המסעדה, זאת עקב אי יציבותו של המצוק, בעיקר בחלקו הדרומי. בהמשך להודעת החברה הממשלתית לשמירה על מצוקי החוף, חוות דעתה ומסקנותיה כי יש לערוך עבודות לחיזוק המצוק באופן מידי, שלח מהנדס העיר אינג' נדב הדר דרישה מידית לפינוי המקום והימנעות מכל פעילות וקבלת קהל.

לאור ממצאי בדיקתה האחרונה של החברה, התקיימה בשבוע שעבר פגישה בהשתתפות מהנדס העיר נדב הדר, אדריכלית העיר רונה מזרחי אורובנו ומנכ"ל החברה להגנת מצוקי החוף אילן לביא. המסקנות לטווח המידי יושמו כאמור במלואן, עם הוצאת צו סגירה מידי למקום. לצד הפסקת הפעילות במקום, ראש העיר אף הנחה את גורמי המקצוע בעירייה למנוע את המעבר של הולכי רגל מתחת המצוק, בשל סכנה הנשקפת לציבור עקב גלישה אפשרית של גושי כורכר מהמצוק או התמוטטות של המצוק עצמו, וכן לייצר שילוט מתאים שיתריע בפני הולכי רגל על הסכנה הנשקפת להם במקום ואיסור מעבר רגלי באזור זה. במקביל תמשיך החברה הממשלתית בבדיקותיה, לשם מתן ייעוץ וחוות דעת מקצועית להמשך הטיפול במצוק, הן בטווח הזמן המידי, עם ייצובו של המצוק והוצאתו מכלל סכנה ומניעת התמוטטות מידית, והן לשם גיבוש סל פיתרונות תכנוניים ארוכי טווח, כגון בניית קיר תמך וביצוע עבודות נרחבות לחיזוק וייצוב המצוק.

צילום: עיריית חדרה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *