הלב של כרמל ממריא אל על

| עודכן: אוגוסט 8, 2021

ד"ר איתן עם מנהל כרמל ד"ר גולדברג וד"ר אריה ביטרמן יו"ר ועד הרופאים צילום: אלי דדון

עד לא מזמן הוא היה טייס מסוק סער בצה"ל ובשעות הפנאי שלו הוא אוהב לרוץ סביב המושב וגם לרכב על אופניים. בצעירותו הוא התנדב באמבולנס טיפול נמרץ של מד"א וכבר אז הוא ידע  שהייעוד שלו זה להציל חיים. תכירו את ד"ר אמנון איתן שהתחדש במינוי חדש כסגן מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל. 

כרמל מכל הלב זאת לא סתם סיסמה, המערך הקרדיולוגי של כרמל הוא אחד ממרכזי המצוינות המובילים של בית החולים כרמל. מדובר במערך ידוע ומפורסם בחדשנות הרפואית במקצועיות ובאיכות הטיפול שבו, אך לא פחות מכך הקרדיולוגיה של כרמל מובילה באיכות הצוות וברמה האנושית של נבחרת האנשים המובחרת שלו.

החודש נכנס לתפקיד סגן מנהל המערך הקרדיולוגי בכרמל ד"ר אמנון איתן. והוא ישמש כסגנו של מנהל המערך פרופ' אבינעם שירן.

ד"ר איתן הינו קרדיולוג בכיר המשמש כמצנתר בכיר ביחידה לצינתורי לב במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל. בשנת 2007 סיים ד"ר איתן את חוק לימודי הרפואה שלו בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב. הוא התמחה ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה בקריה הרפואית לבריאות האדם רמב"ם בחיפה, ועבר השתלמויות בקרדיולוגיה פולשנית אצל פרופ' Schofer בהמבורג (גרמניה) בשנת 2017, וכן במרכז הרפואי כרמל בשנת 2019. לאורך השנים צבר ד"ר איתן ניסיון רב ועשיר בקרדיולוגיה פולשנית בכלל ובצנתור עורקי הלב ומסתמיו בפרט. 

אמנון איתן ושירן צילום: אלי דדון

"כטייס מבצעי האתגר הגדול שלנו הוא ניהול המשימה ", מסביר ד"ר איתן.

" במסוק ישנו חיבור מרתק בין טיסה בגובה נמוך צמוד לקרקע ובין היכולת בשניה להמריא אל על. כך גם השילוב והחיבור למדעי החיים. הרפואה משלבת אתגר אנושי ואתגר אינטלקטואלי יוצאים מן הכלל ".

" בעיניי תמיד טובת החולה קודמת לכל. צריך לזכור כי אנחנו מטפלים בחולים ולא במחלות.

אני מאמין במתן רפואה נכונה והמתקדמת ביותר שאנחנו יכולים להציע". אומר ד"ר איתן

"השאיפה שלי היא להגדיל את זמינות מגוון השירותים הרפואיים שאנו נותנים למטופלים שלנו. כיום אנו מבצעים במחלקה  כ 2000 צנתורים בשנה והכוונה שלנו שהחולים לא יצטרכו להמתין יותר מידי ולתת להם את השירות המהיר והטוב ביותר ".

לגבי העתיד אומר ד"ר איתן כי עתיד המחלקה הוא במתמחים שלה. " המתמחים הם עמוד השדרה של המחלקה", אומר ד"ר איתן .

"למחלקה הקרדיולוגית יתרון גדול נוסף גם במערך הסיעודי המצטיין שלה", מוסיף ד"ר איתן. " למערך 3 מנהלי סיעוד איכותיים ומנוסים סוהיל כיאל מנהל הסיעוד בCCU,  מחמוד עבד אל מועטי מנהל הסיעוד ביחידת הצנתורים ומנהלת הסיעוד במחלקה הקרדיולוגית ליליאנה שאייבי'ץ וכולם מהווים חלק מרכזי ונדבך חשוב ביותר במערך הטיפול שלנו".

ד"ר איתן השתתף בכתיבתם של עשרים מאמרי מחקר בחלקם כחוקר ראשי בנושאי קרדיולוגיה פולשנית וטיפול במסתמי הלב.

כשיש לו קצת זמן פנוי אוהב ד"ר איתן לרוץ בטבע הפתוח לבד בקבוצות ריצה או לרכב על אופנים כי זה מנקה את הראש אבל הוא כועס על עצמו כי אף פעם זה לא מספיק.

"תמיד מספיק לעשות את כל הספורט שאני אוהב ", אומר ד"ר איתן .

ד"ר איתן בן 47 תושב המושב כרם מהר"ל ואב לשלושה ילדים. שי חיילת בת 21 , יותם האח התאום שגם הוא בשירות בצה"ל וזיו בן ה16 תלמיד תיכון בחיפה.

אמנון איתן צילום: אלי דדון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *