חיפה תארח את אליפות ישראל בגיימינג

| עודכן: אוגוסט 5, 2021

קרדיט צילום: אניטה קרפל באדיבות עיריית חיפה

עיריית חיפה וערוץ הגיימינג מפיקים את אליפות ישראל בגיימינג תחרותי 2021

משחקי הגמר יתקיימו ב-17-18 באוגוסט בשידור ישיר ממועדון ה"ביט" בחיפה

לאחר שנים שבהן ענף הגיימינג התחרותי בישראל נמצא בצמיחה, עיריית חיפה, יחד עם ערוץ הגיימינג, פורסים את חסותם על אליפות ישראל בגיימינג תחרותי לשנת 2021, המופעלת ע"י העמותה לגיימינג תחרותי.

במסגרת שיתוף הפעולה, ייערכו משחקי הגמר של התחרות ב"בית מילר" – המרכז לתקשורת דיגיטל וחדשנות של עיריית חיפה ובשיתוף מכללת "תלתן" במשך יומיים בליווי קהל וישודרו בשידור חי ובאופן רציף בטלוויזיה בערוץ הגיימינג (66 בHOT).

אליפות ישראל היא התחרות המרכזית בישראל בתחום הגיימינג הנערכת אחת לשנה בחודשי הקיץ על ידי העמותה לגיימינג תחרותי מאז 2010. באליפות משתתפים השחקנים המובילים והטובים ביותר בישראל והיא מהווה קרש קפיצה לאירועים ולתחרויות בינלאומיות.

עיריית חיפה זיהתה זה מכבר את הפוטנציאל של הגיימינג והספורט האלקטרוני, ומשקיעה בפרוייקטים רבים עבור הגיימרים, מפתחי המשחקים והגיימינג התחרותי, מתוך הבנה שעולם הגיימינג הוא פלטפורמה לקהילתיות, יזמות, מצוינות, וחינוך.

בשנים האחרונות הוקמה בעיר תוכנית ייחודית בשם LogInn  המופעלת  ב"בית מילר". התוכנית כוללת פעילויות שונות סביב עולם הגיימינג בדגש על צעירים והכשרה מקצועית במקצועות טכנולוגיים ואקטואליים, פיתוח, ניו-מדיה, ברודקאסט ועוד. 

השנה תכלול האליפות לא פחות משמונה תחרויות במשחקים הפופולאריים בישראל ובעולם: Counter Strike: Global Offensive, VALORANT, Rocket League,Tekken, PES eFootball לצד משחקים נוספים במתכונת אונליין.

האירוע, שייערך תחת מגבלות הקורונה ובמתכונת של מוזמנים בלבד, ישודר ע"י שדרני הספורט האלקטרוני של ערוץ הגיימינג ובהנחיית צוות ערוץ הגיימינג, הכולל את הגיימרים המוכרים בישראל ביניהם: אייל יוסף ("המרתף"), שלומי בן-עטר ("המרתף"), שי בן בסט (מר שיבולת), ליאור בוכנר (נונסטופ), בן קיסר, רעות אריה ועוד. 

המנצחים יזכו להשתתף בנבחרת הלאומית ולייצג את ישראל באליפות העולם למדינות בספורט אלקטרוני, שמתקיימת השנה בישראל, באירוח "העמותה לגיימינג תחרותי" ו"מכבי תנועה עולמית", באילת. אליפות העולם תיערך בנובמבר הקרוב, בהשתתפות של כ500 שחקנים מלמעלה מ80 מדינות ברחבי העולם.

עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי: "אני גאה ונרגש על שיתוף הפעולה הייחודי שנרקם עם עיריית חיפה, בית מילר וערוץ הגיימינג. אליפות ישראל 2021 מבטיחה להיות סדרת התחרויות הגדולה והטובה ביותר שנראתה בתולדות אליפות ישראל, ואנו מצפים בכיליון עיניים לצפות במשחקים ולגלות מי יהיו אלופי ישראל שיצטרפו לנבחרת ישראל וייצגו אותנו באליפות העולם. אני מברך את ועדת הארגון של אליפות ישראל ומבקש להודות לשותפים בחיפה ובערוץ הגיימינג על התמיכה בהגשמת חזון האליפות. בהצלחה לכל המשתתפים!"

משה בכר, מנהל "בית מילר" וממונה תקשורת קהילתית בעיריית חיפה: ״תחום הגיימינג הינו תחום חשוב ופופולרי מאוד בשנים האחרונות. עיריית חיפה הינה הרשות המוניציפאלית הראשונה בארץ שהרימה את הכפפה ושמה לה למטרה להיות בירת הגיימינג של הצפון. אנו שמחים לארח השנה אליפות ישראל בספורט אלקטרוני 2021  ומברכים על כל יוזמה לקידום תחום זה".

גרי קורן מ"מ יו"ר ועדת הספורט וחבר מועצת העיר:
"מדובר בשיתוף פעולה חשוב ופורה בין עיריית חיפה לספורטאי ה-Esports והענף כולו.
לענף זה סגולות רבות שמטיבות עם הצעירים שעוסקים בעניין, למשל פיתוח חשיבה אסטרטגית, מהירות חישוב, זיכרון ועוד.
חשוב שנמשיך בשיתופי הפעולה המוצלחים הללו גם בעתיד."

גרי קורן


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *