הקמיקזה של עיריית חיפה

| עודכן: ינואר 7, 2021


עיריית חיפה פושטת רגל ולוקחת את כולנו יחד איתה. לאחר שלל החלטות הזויות, ניהול קלוקל מאז נבחרה עינת קליש לראשות עיר, ראייה עקומה לטווח הקרוב ולטווח הרחוק (שכולנו מקווים שלא תזכה), חתירה להרס ועוד.

החלטת העירייה האחרונה אשר נלקחה על ידי מחזיק תיק הספורט, לזר, להפסיק תמיכה באתלטי מכבי עירוני חיפה על ידי סגירת ברז התקציב למאמני האגודה, החלטה בזויה ועקומה. 

בשלושת העשורים האחרונים במהדורתה החדשה של מכי חיפה אתלטיקה עיריית חיפה תמכה רבות במחלקת האתלטיקה בעיקר על ידי תקצוב מאמנים. הצעד האחרון שעיריית חיפה לקחה מפרק את האתלטיקה בעיר, אין ספורט בלי מאמנים, אין אתלטיקה בלי מאמנים. לאחר פיטור המאמן הבכיר באגודה בשנה השעברה, דני וולפברג, אשר הביא ספורטאים רבים להישגים משמעותיים רבים בזירה הלאומית והבינלאומית ובראשם עם עבדכם הנאמן אשר שבר ביוני האחרון את השיא הישראלי בקרב 10, הרוחות התחילו לסעור ורוח רעה החלה לנשוב באגודה מצד העירייה. 

היופי באתלטיקה הוא שכולם שווים, לא צריך אופניים יקרות, סירה מיוחדת, חרבות בהזמנה אישית וכו, כל מה שצריך הוא אהבה לספורט, רצון לנצח, חדווה לעבודה קשה והתמדה. כך היה גם על מסלול האתלטיקה בנווה שאנן, מיקום מרכזי בעיר המחבר בין חיפה של נווה שאנן, הכרמל, דניה והשכונות הגבוהות בהר, לבין השכונות הנמוכות יותר בהר, חליסה, הדר, העיר התחתית ועוד, באצטדיון כולם היו שווים, כולם היו אחים. האגודה, מעבר להיות אגודה הישגית ברמות הגבוהות ביותר בארץ הינה בית לכל דורש, כל מי שמוכן להשקיע מזמנו, מרצו ולהזיע על המסלול, בלי קשר מאיזה מצב סוציו-אקונומי הגעת, באיזה צבע אתה או לאיזה דת אתה משתייך. 

האתלטיקה היא הבסיס לכל! מלכת הספורט היא הבסיס לכל ענפי הספורט. הענף המצליח ביותר בשנים האחרונות בעיר חיפה רבתי. החל מאולגה קורקולין, ניקי פאלי, קוסטיה קריניצקי, מעיין פורמן-שחף, אריאל אטיאס, דניאל פולסטר, חן יהב, טל בן ארצי, סיוון אוירבך ועוד רבים וטובים אשר שמו את העיר הירוקה על מפת הספורט הארצית והעולמית! 

סגל המאמנים החיפאים כולל את טובי המאמנים בארץ! האצטדיון המשופץ החדש הינו הטוב בישראל! הציוד שנקנה הינו המגוון והחדיש ביותר בארץ! ואחרי כל זה אני שואל את עצמי למה? למה לשפץ ואז להרוס? למה לקנות בשביל לזרוק? בלי המאמנים אין לאגודה זכות קיום,אין לאגודה יכולת קיום, בלי האגודה לאצטדיון האתלטיקה על שם קרלי קריגר בחיפה אין סיבה לחיות עוד.

בצעד זה עיריית חיפה שולחת לרחוב, שולחת לסמים, לאלכוהול, לאלימות, לפשע מאות ילדים. אתלט בכיר לשעבר באגודה אמר לי פעם:"אם לא הייתי באתלטיקה, סביר להניח שהייתי היום בכלא." האתלטיקה הצילה, מצילה ועוד תציל ילדים רבים. בתקופה בה המסכים משתלטים על חיינו, בה אנו משוועים לטיפה חינוך ערכי בלתי פורמלי סוגרים את אחת המסגרות הכי מצליחות שיש?! המאמנים הם המחנכים, מורים, מנטורים, הורים, חברים, אל תקחו לנו אותם! 

כאיש שחי את השטח גם מעבר לאצטדיון האתלטיקה אני שומע אנשים רבים שאומרים, אנחנו רק רוצים לסיים את הקדנציה הזו בלי נזק נוסף שהעירייה הנבחרת תסב לנו. ומכאן אני קורא לראשת העיר ומחזיק תיק הספורט לרדת מהעץ עליו טיפסו, בוא נעשה כאילו כל זה לא קרה ופשוט נמשיך כרגיל.

תנו לנו לעשות מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב, אל תהרסו לנו את המשפחה, אל תהרסו לנו את הספורט, את תהרסו את העתיד של הנוער שלכם ושלנו!  

תגובת ערית חיפה לנושא:

עיריית חיפה רואה בחומרה רבה את התקפותיו חסרות השחר של מנכ"ל מועדון מכבי חיפה אתלטיקה רועי שווץ.

עיריית חיפה סבורה כי טענותיו של שווץ, בדבר החלטת העירייה לאזן את סכום התמיכה הכספית, ממנה נהנה המועדון משך שנים, הינן עזות מצח, מנוגדות למציאות ומהוות פגיעה בשמה הטוב ועל כן מוטב היה לו לא היו נאמרות כלל.

עיריית חיפה מעניקה תמיכה כספית רחבה לחמישה מרכזי מצויינות בספורט הפועלים בעיר, אשר נאמדת במאות אלפי ש"ח בשנה.

במסגרת בדיקת תקציב העירייה לשנת הכספים 2021 נמצא, כי מרכז המצויינות באתלטיקה, המופעל על ידי מועדון מכבי חיפה, נהנה משך שנים מתמיכה תקציבית מופקעת, על חשבונן של אגודות ספורט אחרות הפועלות בעיר חיפה ובהצלחה לא פחותה מזו שלו.

עיריית חיפה רואה חשיבות רבה בניהול כספי הציבור באופן חוקי ונחושה לייצר חלוקה תקציבית, הוגנת וצודקת, בין כלל מרכזי המצויינות בעיר. בשל כך, החליטה הנהלת עיריית חיפה לאזן את סכום התמיכה הניתן לעמותה ולהשוותו לסכום הניתן לשאר המועדונים בעיר, ללא כל איפה ואיפה.

נושאים קשורים: עיריית חיפה


3 תגובות על “הקמיקזה של עיריית חיפה”

  1. גם כאשר מישהו אחר כותב העירייה תוקפת את רועי…. פחדנים

  2. זאת התגובה היחידה שיש לעיריית חיפה להציע מאז שעשו את ההחלטה הלא שפויה להרוס ספורט שמציל כול כך הרבה נערים ונערות מלהזרק למקומות אפלים וחשוכים….
    מקווה שיחזרו בהם ויבינו שצריך להרים את הספורט בעיר, באתלטיקה ובכול הענפים …כי ספורט מביא אחדות הצלחה בריאות נפשית ופיזית .
    שבת שלום

  3. מוכחים להודות, עיריית חיפה נוהגת באופן נכון. אם במשך שנים יש לקויים ואי שיוויון בחלוקת התמיכה, היא עושה כעת סדר ובנחישות. רועי ושליחיו הנאיבים מוכרחים להתאים את עצמם למציאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *