היערכות מקיפה לקראת הילולת רשב"י במירון תשפ"ד

משרד ירושלים ומסורת ישראל, ממשיך בהיערכות להילולת רשב"י במירון תשפ"ד. את כלל ההכנות להילולא מוביל פרויקטור ההילולא יוסי דייטש, לצד השר האחראי מאיר פרוש, בעקבות מסקנות ועדת החקירה – הוקם אגף מירון וחיים רוזנשטיין מונה לסמנכ"ל. מתווה ההילולא נמצא בשלבי תיאום סופיים.

| עודכן: מרץ 16, 2024

קרדיט: משרד ירושלים ומסורת

במשרד ירושלים ומסורת ישראל, מסיימים בימים אלו את גיבוש מתווה ההילולא לשנה זו, יחד עם יוסי דייטש, שמוביל את התיאום בין הרשויות השונות, בהן משטרת ישראל. צוות המתווה שילב גם את ההמלצות הסופיות של ועדת החקירה הממלכתית הרלוונטיות להשנה.

צוות המתווה קיים בתקופה האחרונה שורה של פגישות עם גורמי המקצוע המעורבים בקיום ההילולא, ובמרכזם משטרת ישראל ומשרד התחבורה, לצד שורה של גופים נוספים איתם נדרש תיאום בכדי לאפשר את הגעת ההמונים.

כהפקת לקחים מההילולא הקודמת, מינה המשרד את המפיק יגאל בן דוד וצוות חברת 'בנדה הפקות' להוביל כמתכלל על כלל עבודות ההפקה שיבוצעו השנה בשטח. בנוסף, במספר ההליך המכרזי לביצוע העבודות, צפויים להתמודד עשרות חברות המעוניינות לקחת חלק בקיום המעמד הקדוש.

השבוע קיימו במשרד סיור קבלנים בשטח אליהם הוזמנו כלל גורמי ההפקה המעוניינים להתמודד במכרז על קיום עבודות ההפקה בשטחי הר מירון והחניונים, ואליו הגיעו כ-20 חברות שהביעו נכונות ורצון לעבוד תחת משרד ירושלים ומסורת ישראל.

על פי ההערכות של גורמי המקצוע המלווים את תהליך המכרזים, ניתן יהיה השנה לקיים את האירוע תוך חיסכון כספי משמעותי, ללא התפשרות על האיכות, הבטיחות, או השמחה המלווה את ההילולא, אלא אך ורק על בסיס ייעול מקצועי של תהליכי הרכש ועבודות הקבלנים בשטח.

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש: "מיד עם סיום ההילולא אשתקד התחלנו לעבוד על ההילולא השנה, החל משלב הפקת הלקחים, דרך הליכי מינויים והתקשרויות, ועד לגיבוש המתווה שנמצא בסיומו – הכל במטרה להבטיח את קיום ההילולא השנה בשמחה ובבטחה, ובעזרת ה' אפילו עם שיפורים מהשנה הקודמת".

"קיבלנו בשבוע שעבר את ההמלצות הסופיות של ועדת החקירה, ולצד היערכותנו ליישומן המלא על כלל ההיבטים, שילבנו כבר כעת את החלקים הרלוונטיים במתווה הנוכחי. במקביל, אנו ממשיכים לעקוב בדריכות אחר המצב הביטחוני בגבול הצפון, בתפילה לה' לרגיעה וקיום ההילולא כבכל שנה ושנה כמסורת רבת השנים במקום", דברי פרוש. 

הפרויקטור יוסי דייטש הוסיף: "ההילולא בשנה שעברה התקיימה בהצלחה ובסייעתא דשמיא בזכות שיתוף הפעולה המבורך של הציבור עם המתווה ולצד זאת עבודה משותפת עם המשטרה שנתנה את אימון באחראים ובציבור. חשוב שגם השנה נדע לעמוד ביעדים אלו, בכדי לזכות לשמוח בשמחת רשב"י כימים ימימה".

קרדיט: משרד ירושלים ומסורת

נושאים קשורים: משטרת ישראל, הילולת רשב"י


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *