חדש בחיפה: מקלטים ציבוריים בפתיחה מרחוק

30 מקלטים ציבוריים ראשונים מחוברים בימים אלה למערכת בקרה חדישה, המאפשרת פתיחה מרחוק של כל המקלטים הציבוריים בחיפה בעת ובעונה אחת. המערכת, שעלותה כ – 2.5 מיליון ₪, נרכשה ע"י העירייה על פי איפיון צרכים, שנקבע ע"י פיקוד העורף והיא כוללת בין היתר ערוץ תקשורת ייעודי, המאפשר פתיחה וסגירה של המקלטים הציבוריים בחיפה.

| עודכן: פברואר 21, 2024

קרדיט צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה

במסגרת הפרויקט, במסגרתו יחוברו למערכת החדשה 100 מקלטים ציבוריים, פועלת העירייה גם להחלפת הדלתות במקלטים הציבוריים בדלתות ובמנעולים חכמים, המאפשרים חיבור למערכת.

כמו כן, כוללת המערכת גלאי נפח לאיתור פריצות וגלאי הצפה, שיתריעו על חדירת מים למקלטים ומערכת גיבוי למקרה של הפסקת חשמל ונפילת תקשורת.

הצורך במערכת, המאפשרת שליטה מרחוק במקלטים, התחדד מאז פרוץ המלחמה, לאור העובדה, כי פתיחת כל המקלטים הציבוריים בחיפה, עורכת כשעה וחצי והיא מצריכה את הפעלת כל קציני הביטחון של מוסדות החינוך, פקחים בגזרות השונות ועובדי אגף הביטחון. זמן ומאמץ דומה נדרשים גם לסגירת המקלטים.

הניסיון מלמד, כי בפרקי זמן בהם נותרו המקלטים הציבוריים פתוחים, נגרמו למקלטים נזקים כבדים כתוצאה ממעשי ונדליזם, מעשים הפוגעים בכשירות המקלטים וביכולת השימוש בהם בעת הצורך.

מנהל אגף הביטחון בעיריית חיפה, יאיר זילברמן: "עיריית חיפה משקיעה משאבים ומאמצים רבים בשמירה על רמת כוננות גבוהה לתרחיש חירום. המערכת החדשה, אותה אנו מתקנים בימים אלה במקלטים הציבוריים, תשפר אף יותר את היערכות העירייה לחירום ותייעל את המענה הניתן לתושבים בשעת חירום".

נושאים קשורים: עיריית חיפה, מקלטים ציבוריים


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות