צמרת המדינה נערכת לתרחיש הפסקות חשמל נרחבות

הבוקר נועדו בבסיס האם של פיקוד העורף שרי הביטחון, הבריאות, התקשורת, הפנים, מנכ״לים של משרדי ממשלה נוספים, ראש המועצה לביטחון לאומי, ראש רשות החירום הלאומית, ראש עיריית נשר וצמרת פיקוד העורף, כשעל השולחן הוצג תרחיש לחימה מצפון הכולל עלטה- הפסקות חשמל ארוכות, אשר יאלצו מוכנות נרחבת של האוכלוסיה.

| עודכן: פברואר 15, 2024

שר הביטחון יואב גלנט וראש עיריית נשר רועי לוי. קרדיט:דוברות עיריית נשר

בשבועות האחרונים, נושא המוכנות לתרחיש הפסקות חשמל מככב בכותרות, לא אחת בגלל קריאתו של רועי לוי, ראש עיריית נשר, על חוסר שקיפות המידע לציבור. היום התקיים פורום של בכירי הממשלה וכוחות החירום הלאומיים, אשר דנו בהכנת העורף והתמודדות עם תרחיש עלטה.

רועי לוי, ראש עיריית נשר אמר: ״לפני שאנחנו מדברים על הפרטים בוא נדבר על הפער המשמעותי ביותר.
עד היום לא הוצג לרשויות המקומיות תרחיש העלטה באופן מסודר. בפעם הראשונה אני שמעתי אותו במקרה ממשרד הבריאות בדיון מונשמים. גם הציבור לא מכיר את התרחיש. רק לפני שבוע, מנכ"ל חברת החשמל הודיע שהוא לא מכיר תרחיש של עלטה והיום כל משרדי הממשלה דנים בתרחיש. המידע הסותר יוצא בלבול רב אצל האזרחים והם לא יודעים כיצד להערך. יש צורך לדבר עם האזרחים באופן מיידי על התרחיש, להסביר את כל נושא ההצטיידות האישית והמשפחתית ולהגביר את החוסן האזרחי. עיריית נשר נערכת לתרחיש עלטה והפסקות חשמל, אבל בתרחיש של 4000 טילים ביום, יש צורך להגביר תקצוב לרכוש גנרציה ולהכין את התשתיות.״

נושאים קשורים: פיקוד העורף, נשר, מצב חירום


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות