מסביב לשעון בטיפול בהצפות, חילוץ ונזקי מזג האוויר

עשרות צוותי כוננות של מינהל התפעול פעלו במהלך הימים האחרונים, על מנת לטפל בנזקים הרבים שנגרמו כתוצאה מכמויות הגשמים החריגות שירדו בחיפה מאז השבוע שעבר.

| עודכן: ינואר 31, 2024

צילומים מפעילות צוותי התפעול בימים האחרונים. קרדיט צילום: דוברות עיריית חיפה

צוותים מעיריית חיפה בהם צוותי ניקוז, גינון ואחרים, פעלו בשטח לאורך כל שעות היממה על מנת לתת מענה לכלל הצרכים שעלו בפניות שהתקבלו במוקד. בין היתר, עסקו הצוותים בניקוי קולטני ניקוז, בפינוי סחף, בסגירת מכסי ביוב ועוד. לצורך הטיפול נעזרו הצוותים בכלים מכניים הנדסיים שונים, כגון: טרקטורים, מנופים, מטאטאי כביש וביוביות.

כמו כן, צוותים של אגף האכיפה סייעו אף הם בהגשת עזרה לתושבים, שסביבת בתיהם הוצפה במים ועקב כך התקשו להיכנס ולצאת מבתיהם. כמו כן סייעו הפקחים בפינוי רחובות וצירי תנועה אשר נחסמו כתוצאה מסחף, תאונות דרכים, נפילות עצים, וכן בחילוץ אנשים מרכבים שנתקעו בהצפות.

נזקי הגשמים לא פסחו גם על מבני החינוך בעיר ועל כן, צוותי אחזקה מתוגברים של מינהל החינוך, פעלו החל מאתמול ובשעות הלילה לטיפול בנזקים שגרמו הגשמים העזים, שפגעו בתשתיות המבנים. במסגרת העבודות בוצעה הסרת סכנות שנוצרו כתוצאה מסחף, פתיחת צירי גישה, פתיחת סתימות ומרזבים מהסחף, שאיבת מים מאולמות ומחצרות וכדומה. הודות לתגובה המהירה, נפתחו הבוקר כל בתי הספר וגני הילדים ללמידה סדירה.

 צילומים מפעילות צוותי התפעול בימים האחרונים. 
קרדיט צילום: דוברות עיריית חיפה
קרדיט צילום: דוברות עיריית חיפה
 צילומים מפעילות צוותי התפעול בימים האחרונים. 
קרדיט צילום: דוברות עיריית חיפה
קרדיט צילום: דוברות עיריית חיפה

נושאים קשורים: עיריית חיפה, מנהל החינוך, הצפות, חילוץ


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *