חזירי בר משוטטים בין הקברים בבית העלמין בחיפה

אחרי שהגיעו כמעט לכל שכונה ומקום בעיר, נצפו היום זוג חזירי בר וצאצאיהם בבית העלמין בחיפה, כשהם מסתובבים חופשי בין הקברים ונוברים בחלקי עפר וצמחייה בסביבת הקברים. חברא קדישא:"תופעה מוכרת, העירייה הבטיחה שתטפל".

| עודכן: ינואר 28, 2024


גם בתקופה הזו של השנה, תקופה בה חזירי הבר אמורים להיות בשנת החורף שלהם, אנו נאלצים לראות אותם מסתובבים באין מפריע, בקור ובגשם בשכונות וברחבי העיר, כבשגרה של השנים האחרונות בחיפה.

היום, נצפו חזירים מסתובבים בשער "ברוש" בבית העלמין בחיפה, כשהם עוברים ממש ליד הקברים ונוברים בכל מה שנראה להם ראוי למאכל.

בקרב דתיים, שומרי מסורת ובכלל בדת היהודית, החזיר נחשב כחיה טמאה ולראות משפחה של חזירים מתרוצצת לה בחופשיות במקום שנחשב מאוד קדוש, ללא ספק מטריד לא מעט תושבים שמכבדים מעל הכל את קדושתו של המקום.

מנכ"ל חברא קדישא בחיפה, עקיבא וייץ, בתגובה ל"כרמליסט": "התופעה מוכרת ולא חדשה, פנינו בזמנו לעירייה שהבטיחה שתטפל במפגע, אך עד היום, לא נראה שנעשה כל דבר בעניין".

מעיריית חיפה נמסר כי תגובתם תינתן לאחר בדיקה עם הגורמים המקצועיים.

צילום:בן סער

נושאים קשורים: עיריית חיפה, בית עלמין, חזירי בר


3 תגובות על “חזירי בר משוטטים בין הקברים בבית העלמין בחיפה”

  1. היהדות אוסרת אכילת חזיר אבל לא מגע. בילדותי תקי בית ספר וארנקים היו עשויים מעור חזיר.
    לעות זאת באסלם אסור אפילו מגע עם חזיר, ולכן הבריטים קברו טרוריסטים מוסלמים בפקיסטן (שהיתה חלק מהמנדט הבריטי) עטופים בעור חזיר בכדי לחלל אותם מקדושה

  2. מה קרה אז מסתובבים…… סהכ עברו שם , מבקרים רבים זורקים שם מלא אוכל וזבל….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *