פצוע קשה בשרפה בשכונת נווה שאנן בחיפה

לפנות בוקר, התקבל דיווח במוקד 102, מאישה המתלוננת על ריח שרוף בחדר מדרגות של מבנה מגורים ברחוב הגליל שבחיפה. במהלך השיחה ותוך ניתוב האישה לחדר המדרגות לבדוק את מהות הארוע, התברר כי ישנה שרפה בדירה בקומה השלישית מתוך ארבע של המבנה.

| עודכן: ינואר 24, 2024


הלילה בשעה 03:21, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על שריפה בדירה בבניין מגורים ברחוב הגליל בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח רמב"ם גבר כבן 58, שחולץ מהדירה במצב קשה, מורדם ומונשם, עם כ- 30% כוויות בפלג גוף עליון ולאחר שאיפת עשן.

ללוחמי האש שפעלו במקום, התברר עד מהרה שהגבר שנפצע קשה, חולץ על ידי שכנים בעלי תושיה. לוחמי האש התחילו סריקות תחת מעטה העשן הסמיך וחילצו חתול מהבית הבוער, במצב קשה מאוד (שבסופו של דבר לא שרד). בהמשך, השתלטו הלוחמים על השרפה הקשה, שחררו את העשן וסיימו את הארוע.

מפקד תחנת חיפה, טפסר משנה סויסה יצחק, סגנו וקצין המבצעים של התחנה, הגיעו למקום ללוות את לוחמי האש בעבודתם. צוות חוקרים בראשות ראש ענף חקירות במחוז חוף, סגן טפסר רן לוי, בדק את הזירה וקבע שככל הנראה קרינת תנור ספירלה שנמצא בדירה גרמה להתלקחות האש.

אתמול, נהרגו שני ילדים במזרח ירושלים מקרינת תנור ספירלה גם כן, וזה הזמן להזכיר שתנורי ספירלה מסוכנים לשימוש ולחימום בגדים במיוחד, יש להשתמש באמצעי חימום בטוחים כמו מזגן או רדיאטור.

עוד עולה מהדירה שלא הותקן בה גלאי עשן – גלאי היה מתריע בטרם התפשטות האש והוכח בלא מעט מקרים כמציל חיים, בדוברות כבאות והצלה קוראים להתקנת גלאי עשן בהקדם!

קרדיט:דוברות כבאות והצלה לישראל | מחוז חוף

נושאים קשורים: מד"א, נווה שאנן, שריפת דירה, לוחמי אש


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *