סיכום מד"א ליום כיפור: פצוע קשה ושני פצועים בינוני בתאונות אופניים

גם בשנה זו, היו ידיהם של צוותי מד"א עמוסות עבודה במהלך יום הכיפורים. החובשים והפראמדיקים של מגן דוד אדום, העניקו טיפול רפואי לאלפי בני אדם ברחבי הארץ, כשבחיפה והסביבה היו לא מעט מקרים חריגים.

| עודכן: ספטמבר 26, 2023

ניידת טיפול נמרץ של מד"א צילום:דוברות מד"א.

לפי הדיווחים מדוברות מד"א, יום כיפור הסתיים עם מקרים רבים של פציעות עקב רכיבה על אופניים, אופניים חשמליים, גלגינוע (קורקינט חשמלי), והחלקה על גלגליות, סקטבורד ורולר-בליידס. 307 בני אדם נפצעו, נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה, חלקם אף פונו לבתי החולים השונים ברחבי הארץ, מהם גבר בן 68 שנפצע באורח קשה בראשו בחיפה, 5 בינוני ו-301 קל.

צוותי מד"א הוזעקו לטפל ב-37 פצועים מאירועי אלימות ברחבי הארץ, בהם 2 גברים שנפצעו באורח אנוש מירי בטייבה וכאבול, פונו בניידות טיפול נמרץ של מד"א לבי"ח מאיר ולמרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם נקבע מותם, 3 קשה, 4 בינוני ו-28 קל.

להלן לו"ז האירועים הבולטים בחיפה בחג:

בערב החג (24.9), בשעה 23:58, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על רוכב אופניים שהחליק במהלך רכיבה בדרך הים בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח רמב"ם צעיר בן 18 במצב בינוני עם חבלה בפנים.

· אתמול (25.9) בשעה 07:33, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על רוכב אופניים שהחליק בדרך פרויד בחיפה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח רמב"ם, גבר בן 68 במצב קשה עם חבלת ראש, כשהוא בהכרה מעורפלת.

פראמדיקית מד"א יוליה מלמוד סיפרה: "רוכב האופניים שכב על הכביש כשהוא בהכרה מעורפלת וסובל מחבלת ראש קשה, לאחר שהחליק מהאופניים במהלך נסיעה בירידה. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, חבישות וקיבועים ופינינו אותו לבי"ח כשמצבו קשה. הקסדה שהוא חבש הצילה את חייו, הפציעה הזו הייתה יכולה להסתיים בטרגדיה."

אתמול (25.9) בשעה 11:41, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על נער שהחליק עם האופניים במהלך רכיבה בשדרות הנשיא בחיפה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ופינו לבי"ח רמב"ם נער בן 12 במצב בינוני עם חבלת ראש.

במהלך יום הכיפורים, סיפקו שירותי הדם של מד"א לבתי החולים ברחבי הארץ, 161 מנות ומרכיבי דם.

כמדי שנה בתקופת החגים, קיים מחסור עונתי במנות דם ובשירותי הדם של מד"א קוראים לציבור להגיע ולתרום דם בעמדות התרמות הדם של מגן דוד אדום שיוצבו בקניונים, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ. מידע על מיקום עמדות התרמות דם ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam או בטלפון 03-5300400


נושאים קשורים: יום כיפור, תאונת דרכים, מדא


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות