פרוטקשן: נעצרו חשודים מדליית אל כרמל בחשד לסחיטה והצתה

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433, עצרה חשודים מדלית אל כרמל, בגין סחיטה באיומים של חברה קבלנית, שזכתה במכרז ממשלתי להקמת חווה סולארית בקיבוץ נווה אור. במסגרת מעשי הסחיטה, החשודים הציתו אתר להקמת חווה סולארית וציוד טכנולוגי יקר ערך, וגרמו לנזקים רבים בשווי הנאמד במיליון וחצי ש"ח. מעצרם של החשודים הוארך בבית המשפט.

| עודכן: אוגוסט 28, 2023


שוטרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433, פתחו בחקירה עם קבלת תלונה בגין חשד להצתה של אתר להקמת חווה סולארית, בקיבוץ נווה אור שבצפון הארץ. מהתלונה עולה כי לפני כחודשיים, אירעה שריפה של ממירים באתר וציוד טכנולוגי יקר ערך שהיה במקום. כתוצאה מהשריפה, נגרם לאתר נזק בשווי של למעלה ממיליון ש"ח.

למחרת השריפה, מנהל הפרויקט באתר החל לקבל איומים לטלפון שלו ובין היתר נאמר לו כי: "מה שהיה אתמול זאת רק ההתחלה". כך החלה מסכת איומים, שהופנו אל מנהל הפרויקט ובני משפחתו, תוך דרישה לתשלום של כמיליון ש"ח מקבלן אחר שעבד באתר להקמת החווה הסולארית, לאחר שהתמודד מול קבלנים נוספים והוא זה שזכה במכרז הממשלתי.

החקירה העלתה כי עפ"י החשד, מספר חשודים קשרו קשר להצית את האתר לבנייה החווה הסולארית, על מנת לגרום לחברה הקבלנית הזוכה להדיר רגליה מהמכרז ולקחת את עבודות הבנייה לידיהם.

פעולות חקירה מאומצות של שוטרי היאל"כ, הובילו ביום 21.8.23 למעצרם של 2 חשודים מדלית אל כרמל. ערר שהוגש מטעם החשודים על החלטת המעצר בביהמ"ש המחוזי בלוד נמשך על ידם, בהמלצת השופט שישב בדין.

עם התפתחות בחקירה, ביום 24.8.23, נעצר חשוד נוסף (דלית אל כרמל). מעצרם של כל שלושת החשודים הוארך עד ליום 28.8.23, אז חוקרי היחידה יבקשו להאריך את מעצרם בימים נוספים.

משטרת ישראל קוראת לכל מי שנסחט ומאוים לגשת למשטרה.


נושאים קשורים: משטרת ישראל, הצתה, פרוטקשן


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *