רשות מקרקעי ישראל בסיוע המשטרה הרסו מבנה לא חוקי ביישוב שיח דנון

| עודכן: יוני 19, 2023


כוחות משטרה המונים למעלה מ- 200 שוטרים, ביניהם לוחמי יס"מ, פרשים, וכוחות יעודיים בפיקוד מפקד מרחב אשר, תת ניצב שאול צמח ומפקד תחנת נהריה סגן ניצב בועז סמוכה סייעו הבוקר לרשות מקרקעי ישראל, בהריסת מבנה לא חוקי שנבנה על קרקעות מדינה המיועדות לבנייה למגורים בישוב שייח דנון הסמוך לנהריה.

במסגרת הפעילות פונה מבנה גדול שנבנה באופן בלתי חוקי ותוך כדי פלישה לקרקעות מדינה בסוף השנה שעברה. מפקחי רשות מקרקעי ישראל איתרו את הבניה עם תחילתה כבר בחודש ספטמבר האחרון והוציאו לפולש מיידית צו לפינוי הקרקע בגין פלישה חדשה.

למרות הצו שקיבל, המשיך הפולש לפעול במקום ובנה את המבנה הבלתי חוקי.

המגרש, מושא הצו, עליו נבנה המבנה, הוא קרקע מדינה המיועד לשיווק למגורים. לפולש אין כל זכויות במקרקעין.

הפולש פנה לבימ"ש וביקש לבטל את הצו, אולם בסופו של יום בימ"ש השלום ולאחריו גם בימ"ש המחוזי קיבלו את עמדת המדינה, אישרו את הצו ודחו את בקשת הפולש לעיכוב ביצוע ולביטול הצו.

במהלך ההריסה עצרו השוטרים 5 תושבי המקום בחשד להפרת הסדר

שירה תם מנהלת חטיבת השמירה על הקרקע:
רשות מקרקעי ישראל תמשיך לשמור על מקרקעי המדינה ולמנוע פלישות והסגות גבול.
עם ביצוע צו הפינוי מחזירה המדינה לציבור מגרש הניתן לשיווק לכלל תושבי הכפר ולא למי שתופס חזקה במקרקעין ללא כל זכות שבדין".

תת ניצב שאול צמח מפקד מרחב אשר:
כוחות משטרה המונים למעלה מ- 200 שוטרים, סייעו הבוקר לרשות לאכיפת מקרקעין בביצוע צו ההריסה עקב עבירות על חוק התכנון והבניה והשתלטות על אדמות מדינה.
השתלטות על קרקעות מטבעם של דברים, מונעת מרמ"י לשווק את הקרקעות לציבור ובמקרה הנדון המגזר הערבי, שנתון במצוקת דיור ממילא.
הריסת המבנה היום מצטרפת לשורה של הריסות ליישום צווים שיפוטיים, שתכליתן שמירה על הסדר הציבורי והאזרח שומר החוק במדינה.

נושאים קשורים: משטרת ישראל, רשות מקרקעי ישראל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *