ראש העיר של קריית מוצקין ונשיא מדינת ישראל מציינים 80 שנה למרד גטו ורשה בפולין

| עודכן: אפריל 23, 2023

צילום: יאיר גנור

משלחת ראש העיר, חיים צורי, נכחה בטקס המרכזי לציון 80 שנה למרד גטו ורשה, בנוכחות נשיא ישראל, נשיא פולין ונשיא גרמניה ובהזמנתו של נשיא פולין. המשלחת הגיעה במסגרת מיזם ייחודי ופורץ דרך של מרכז משמעו"ת, בו מופיעה להקת ׳כובע טמבל׳, הלהקה הייצוגית של קריית מוצקין עם מקהלות פולניות.

חברי המשלחת נפגשו עם שגריר ישראל בפולין, יעקב ליבנה, יו"ר הנהלת יד ושם, גב׳ קולט אביטל, יו"ר מרכז הארגונים וניצולת השואה, הלינה בירנבאום, ומנהל מוזיאון מרד גטו ורשה, אלברט סטנקובסקי.
רגע שיא עוצמתי ומרגש נחתם כאשר נעמדו כל חברי המשלחת, מכובדי הטקס ולהקת ׳כובע טמבל׳ באנדרטת הגיבורים ושרו את ההמנון הלאומי.

ראש העיר, חיים צורי, ריגש במילותיו כאשר כתב בעמוד הפייסבוק האישי שלו: ״לא יודע איך מסכמים יום מרגש כל כך, בו דמעות של התרגשות וגאווה מתערבבות זו בזו.
מילות השיר "התקווה", אותה שרנו בספונטניות, עם חברי להקת "כובע טמבל", הלהקה הייצוגית של קריית מוצקין, למרגלות האנדרטה היא תקווה אמיתית "להיות עם חופשי בארצנו" הופכת להיות כל כך מוחשית על האדמה הזו, עליה אני דורך, עכשיו, בורשה, פולין.
לא אשכח את היום הזה לעולם.״

רגע נוסף היסטורי נרשם עם חתימתו של ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, על הסכם ערים תאומות עם ראש עיריית פלונסק (עיר הולדתו של דוד בן גוריון), אנדריי יוזף פיטראסיק, במעמד חגיגי ומכובד בישיבת מועצת העיר פלונסק.

שיתוף הפעולה בין הערים החל בשנת 2020 בהובלתה של דר' לאה גנור, מנהלת מרכז משמעו"ת במסגרת תוכנית של בן גוריון, ישראל ופולין באמצעות שיעורי זום בין בית הספר בן גוריון בקריית מוצקין לבין בית הספר בפלונסק. התוכנית התפתחה ופועלת כ- 3 שנים בהצלחה רבה. בעתיד יתקיימו שיתופי פעולה וחילופי משלחות נוער.

לקריית מוצקין ישנן ערים תאומות לה בפולין וקשרי החוץ הדיפלומטיים ממשיכים להתחזק ולהתפתח עם ערים נוספות.

המשלחת המוצקינאית בהובלתו של ראש העיר, חיים צורי, כללה את רעייתו דפנה צורי, מנכ״ל העירייה, יריב גסר, דר׳ לאה גנור, מנהלת מרכז משמעו״ת, רכזת קשרי חוץ בעירייה, פרח קיסר ומנהלת קשרי קהילה ופניות הציבור, מיכל טוביה.

צילום: יאיר גנור


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *