עיריית יקנעם פועלת להפעלתו מחדש של המוקד הרפואי בעיר

| עודכן: אפריל 19, 2023

צילום: עיריית יקנעם

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי עושה מאמצים אדירים על מנת למצוא פתרון ולפתוח מחדש את המוקד הרפואי שפעל בעיר ושנסגר לאחרונה לאחר שחברת מוריה שהפעילה אותה נקלעה ככל הנראה לקשיים כלכליים.

ראש העיר פועל באינטנסיביות למרות שזה לא תפקידה של העירייה לעשות כן והאחריות לפתיחת מוקד כזה והפעלתו היא של משרד הבריאות וקופת החולים. לאחרונה דיבר ראש העיר עם הנהלת מחוז הצפון של הכללית וביקש מהם להירתם לנושא הכל כך חשוב.

המוקד הרפואי נסגר כאמור בשל קשיים כלכליים. היה זה ראש העיר שפעל ארוכות לקדם את שירותי הרפואה הדחופה בעיר והביא את חברת מוריה שפתחה ביישוב מרכז רפואי עם מיטב השירותים הרפואיים ומיטב המכשורים. המוקד שנפתח ביקנעם נתן שירותים בסדר גודל של חדר מיון וניתנו בו מגגון שירותים לרבות אבחון וטיפול בטראומות פשוטות, טיפול במגוון מחלות פנימיות, שירותי אחיות, שירותי דימות ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"בשלוש השנים האחרונות פעל בעיר מרכז רפואי מפואר עם מיטב שירותי הרפואה והמכשור הרפואי לרווחת התושבים. לצערי החברה המפעילה נקלעה ככל הנראה לקשיים כלכליים והמוקד כרגע לא פעיל. נושא המוקד הרפואי אינו בסמכות העירייה, ואף על פי כן אני פועל באינטנסיביות לפתיחתו מחדש וכבר שוחחתי עם בכירים בקופת חולים כללית מחוז הצפון בעניין. אני מבין את חשיבות הפעלתו של המוקד בעיר ואנו עושים מאמצים רבים כדי שיהיה מוקד רפואי שייתן מענה בשעות שקופות החולים סגורות". 

נושאים קשורים: יקנעם


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *