עובדי ומתנדבי תחנת מד״א ביקנעם שמעו את סיפור חייהם של יצחק וחיה וישליצקי ז"ל

| עודכן: אפריל 17, 2023

צילום: דוברות מד"א

הערב (ב׳) פגשו עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום מתחנת מד״א ביקנעם את שוש קורן, בתם של יצחק וחיה וישליצקי ז״ל, שהגיעה לתחנה על מנת לחלוק את סיפורם של הוריה במסגרת פרויקט ״זיכרון בתחנה״. במסגרת המיזם, המתקיים במרחב כרמל מזה מספר שנים, בהובלת סגן מנהל המרחב גיא קרשובר וזו השנה השנייה בשיתוף עמותת ׳זיכרון בסלון׳ – נערכים בימים הקרובים ערבי ׳זיכרון בתחנה׳, במהלכם מגיעים שורדי שואה ובני דור שני לספר את סיפוריהם בתחנות מד״א בכל רחבי הארץ.

הוריה של שוש, יצחק וישליצקי ז"ל, וחיה לבית פרנק ז"ל, היו ילידי העיר צ'נסטוחובה שבפולין. לאחר שמשפחתו הושמדה במחנה ההשמדה טרבלינקה, מצא את עצמו יצחק לבדו. אמה של שוש, שנולדה למשפחה בת 10 ילדים – נותרה גם היא לבדה בתום המלחמה. השניים הגיעו למחנות העקורים – שם החליטו להינשא ולהקים משפחה חדשה.

כשעשו את דרכם באוניית המעפילים אקסודוס לארץ ישראל ילדו את אחותה של שוש, ולאחר חמש שנים בארץ, נולדה ביתם השנייה, שוש – מורה גמלאית, שמובילה משלחות לפולין ומספרת את סיפור השורשים של בני משפחתה.

מנהל מוקד מתנדבים ארצי במד״א שובל בן מרדכי טמים, שהוביל את המיזם: ״זו השנה השנייה בה אנחנו עומדים בקשר מול עמותת זיכרון בסלון, שעושים עבודת קודש. בזכות שיתוף הפעולה הזה הצלחנו להביא את סיפוריהם של שורדי השואה, מפיהם ומפי ילדיהם לתחנות מד״א בכל רחבי הארץ – לזכור, להזכיר ולעולם לא לשכוח.״      

מנהל מרחב כרמל במד"א, ארז גלר: "שמירת זיכרון השואה היא חובתנו ואנחנו רואים את מפגשי העדות כחשובים מאין כמותם. עשרות עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום מתחנת מד״א ביקנעם שהגיעו לערב המיוחד הזה, הקשיבו בקשב רב לסיפור חייהם של יצחק וחיה וישליצקי  ז"ל וימשיכו לפעול להנצחת זיכרון השואה וסיפורי הניצולים."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "זיכרון השואה חייב להיות חקוק בזיכרונו של כל אחד ואחת. ישנה חשיבות עליונה לשמיעת העדויות והסיפורים מהניצולים עצמם ופרויקט 'זיכרון בתחנה' מאפשר להפגיש בין דור שורדי השואה שהולך ומצטמצם עם העובדים, המתנדבים ובני הנוער שהם דורות ההמשך. פער הדורות מחדיר בהם את הזיכרון ומותיר בהם רשמים שנשארים טבועים לעד."

נושאים קשורים: מגן דוד אדום, יום השואה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *