קבוצת מיליניום זכתה במכרז להפעלת הממגורה בנמל חיפה

| עודכן: פברואר 9, 2023


הזוכה, שהגישה את ההצעה הטובה ביותר במכרז, תפעיל את הממגורה במשך 6 שנים, כאשר חנ"י תוכל להאריך את ההתקשרות ל-10 שנים

חברת נמלי ישראל פיתוח ונכסים (חנ"י) בחרה בהצעתה של קבוצת מיליניום כזוכה במכרז לניהול, הפעלה ותחזוקה של הממגורה הפעילה בנמל חיפה. על פי תנאי המכרז, תקופה הזיכיון להפעלת הממגורה תהיה למשך 6 שנים ולחנ"י תהיה הזכות להאריך את התקופה עד ל-10 שנים.

הממגורה בנמל חיפה, משתרעת על פני שטח של כ-25 דונם, בחלקו המערבי של הנמל. מאז הקמתה בשנות ה-50 של המאה הקודמת ועד אוקטובר 2021 היא הופעלה ע״י חברת דגון בתי ממגורות לישראל, ולאחר מכן ע"י חברת גדות ממגורות.

חנ"י השקיעה לאחרונה מיליוני שקלים בפיתוח ומודרניזציה של הממגורה בחיפה, לרבות שיקום הרציף, החלפת סרטי המסועים, התקנת משקלים חדשים ומדויקים, טיפול במפגעי אבק, טיפול מעמיק במערכות החשמל ועוד. בנוסף, חנ"י התחייבה כי בשנים הקרובות היא תשקיע משאבים נוספים ותבצע עבודות שיפוץ ושיפור מערכות הפריקה והתאמת הממגורה לתקנים מודרניים של מניעת אבק.

בממגורה בנמל חיפה נפרקו במהלך שנת 2022 כ-3.5 מיליון טון של גרעיני חיטה, תירס, סויה, שעורה ועוד. המטען נפרק מהאוניות שעגנו ברציף הייעודי בנמל, הועברו לאחסון זמני במבנה הממגורות באמצעות מערכת מסועים ונמסרו למובילים בהתאם להוראות היבואנים, למשאיות וקרונות רכבת.
 
מנכ״ל חברת נמלי ישראל (חנ"י), יצחק בלומנטל: ״כחלק מהמדיניות של חנ"י להגביר את התחרות והיעילות בנמלי הים, פרסמנו מכרז להפעלת הממגורה לאחר שביצענו השקעה כספית משמעותית ברציף עצמו וכן בשיפור ושדרוג הממגורה. אני משוכנע שהחברה שזכתה במכרז תעניק שירותים איכותיים לכלל יבואני הגרעינים בישראל ובזכות השיפורים שהוכנסו בממגורה וברציף יכולות הפריקה והשינוע יהיו מתקדמים ויעילים יותר״.

רקע:

הזוכה במכרז, קבוצת מילניום, הינה קבוצה בבעלות משפחתית אשר הוקמה בשנת 1999 על ידי אנשי העסקים, פנחס ושמעון סבח. הקבוצה מפעילה, בפריסה ארצית, שירותי לוגיסטיקה כוללים, לרבות הובלה ושינוע של מטענים, שירותי אחסנה ושירותים לוגיסטיים מגוונים.

קרדיט צילום: חברת נמלי ישראל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *