סוכל פיגוע מטען בישראל בהכוונת חמאס: שני תושבי מועאוויה שבאזור ואדי ערה נעצרו והוגש נגד כתב אישום

| עודכן: פברואר 3, 2023

אילוסטרציה

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי והיחידה ללוחמה בפשיעה במרחב מנשה (יל"פ מנשה) שבמשטרת ישראל, נעצרו לפני מספר שבועות לחקירת שב"כ שני אזרחים ישראלים תושבי כפר מועאוויה שבאזור רמות מנשה – מחמד אמין מוסלח, בן 24 ומחמד פיאד מחאמיד, בן 28.

בחקירותיהם בשב"כ עלה, כי מחמד אמין מוסלח גויס על ידי תשתית פעילי טרור הפועלת במסגרת הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה, לטובת מימוש פיגוע מטען בשטח מדינת ישראל.

עוד עלה בחקירותיהם, כי לטובת מימוש פיגוע המטען, באכוונת תשתית החמאס מרצועת עזה, גייס מחמד אמין מוסלח את חברו מחמד פיאד מחאמיד.
השניים ניתקו קשר עם התשתית ברצועת עזה עקב חילוקי דעות שהתגלו בנושא היעד המתאים לפיגוע- נתבקשו לתכנן פיגוע ביום הבחירות, אולם פעילי החמאס רצו שהפיגוע יהיה נגד אזרחים ואילו הנאשמים רצו שהפיגוע יהיה נגד חיילים.

לאחר ניתוק הקשר מתשתית החמאס ברצועה, פעלו מוסלח וחברו מחאמיד לקידום חטיפת נשקים מחיילים, כשהם מצוידים בנשק מסוג "קרלו" ותוך היערכותם לאפשרות כי ישתמשו בו. לצורך מימוש כוונותיהם החלו השניים לאסוף מודיעין על תחנת אוטובוס של חיילים, לבצע ניסויי ירי באמל"ח ולאתר רכב גנוב.

במספר הזדמנויות ולצורך מימוש הקשר לביצוע הפיגוע כנגד חיילים, בחנו הנאשמים תחנות אוטובוס שונות בדרך שבין כפר קרע לגבעת עדה ולאורך כביש 65, כאשר לבסוף החליטו לבצע את הפיגוע כנגד החיילים בתחנת אוטובוס סמוכה לבסיס האימונים של חטיבת גולני, הנמצא באזור הסמוך לכפר קרע, מאחר ותחנה זו עמוסה בחיילי צה"ל בעיקר בימי חמישי.

חקירת הפרשייה חושפת פעם נוספת את העובדה כי ארגון החמאס ברצועת עזה מנצל את אזרחי ישראל הערבים ומגייס אותם לטובת קידום פעילות טרור בשטחי מדינת ישראל, תוך פגיעה במרקם חייהם בחברה הישראלית.

חשיפת הפרשייה ממחישה את המאמצים הנרחבים של חמאס ברצועת עזה לקידום פעילות טרור בשטחי מדינת ישראל בצירים בין אזוריים, הן מאיו"ש והן מתוך ישראל באמצעות אזרחיה הערבים.

העולה בחקירת הפרשייה, אודות מעורבותה של הזרוע הצבאית ברצועה בהכוונת הטרור, מחדדת את אחריותה של הנהגת החמאס ברצועה על כלל הנעשה משטחה, ובכלל זה לפעילות האכוונה לקידום פעילות צבאית ישירה או עקיפה של גורמים רצועתיים וחמאס בתוכם.

תוצרי החקירה הועברו לפרקליטות מחוז חיפה, והיום 03/02/2023 הוגש כתב אישום חמור נגד מחמד אמין מוסלח ומחמד פיאד מחאמיד, המייחס להם עבירות ביטחון חמורות.

בהמשך להודעת שירותי הביטחון הכללי: פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד מחמד מוסלח (24) ומחמד מחאמיד (28) תושבי מועאוויה בגין מגע עם סוכן חוץ, מתן שירות או העמדת אמצעים לארגון טרור, קשירת קשר למעשה טרור של ביצוע רצח בנסיבות מחמירות, עבירות נשק, ירי מנשק חם ועוד. זאת לאחר שהיו בקשר עם שני פעילי חמאס ותכננו לעשות פיגוע נגד חיילים.

בכתב האישום שהגיש עו"ד יניב זוהר, שני הנאשמים הציעו לפעילי החמא"ס שהיו בקשר איתם לבצע פיגוע נגד חיילים, ופעילי החמא"ס סרבו להצעה זו, ובקשו לבצע פיגוע כנגד אזרחים ולא כנגד חיילים. בהמשך ניתקו הנאשמים קשר עם הפעילים ותכננו להוציא לפועל את הפיגוע נגד חיילים בעצמם. במספר הזדמנויות ולצורך מימוש הקשר לביצוע הפיגוע כנגד החיילים, בחנו הנאשמים תחנות אוטובוס שונות בדרך שבין כפר קרע לגבעת עדה ולאורך כביש 65, כאשר לבסוף החליטו לבצע את הפיגוע כנגד החיילים בתחנת אוטובוס סמוכה לבסיס האימונים של חטיבת גולני, הנמצא באזור הסמוך לכפר קרע, ושעל פי בדיקת הנאשמים, עמוסה בחיילי צה"ל בעיקר בימי חמישי.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטים נגדם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *